LAJMI I FUNDIT:

Arbnore Përquku – asistuesja e Dardaneve

Arbnore Përquku – asistuesja e Dardaneve
(Foto: basketbolli.com)

Arbnore Përquku ishte kapitene e Kosovës A në Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla. Ajo hyri në histori si kapitenia e parë në debutimin e Dardaneve.

Reklama

Përquku zhvilloi një Kampionat mjaft të mirë në Qipro.

Basketbollistja e Kosovës bëri 22 asistime në katër ndeshje apo 5.5 për ndeshje dhe së bashku me Catherine Mreches të Luksemburgut ishin lojtaret me mesataren të lartë të asistimeve për ndeshje.

Përquku shënoi 40 pikë në katër ndeshje apo dhjetë pikë për ndeshje, duke u renditur në vendin e 13-të në përgjithësi.

Sa i përket efetshmërisë kishte mesatare prej 7.8 për ndeshje, ndërsa kishte gjithashtu edhe një top të vjedhur për ndeshje.

Në trend Sport

Më shumë
Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

Sa do të fitojë Benzema te Al Ittihad në sekondë, minutë, javë, muaj dhe vit - shifra astronomike

La Liga
Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Një gjest që vlen sa një mijë fjalë, Mourinho zbulon të ardhmen e tij përballë tifozëve në Olimpico

Serie A
Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Me flamujt e Shqipërisë e të Kosovës dhe këngën e Shkurte Fejzës - hyrje spektakolare e Milot Rashicës në stadium

Ligat tjera
Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

Pesë yjet që mund të zëvendësojnë Karim Benzeman te Real Madridi

La Liga
Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Tifozët e Milanit bënë që Ibrahimovic mos t'i ndalë lotët

Serie A
Gjilani dhe Prishtina luftojnë për trofeun, të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës që nga pavarësimi i futbollit kosovar

Gjilani dhe Prishtina luftojnë për trofeun, të gjithë fituesit e Kupës së Kosovës që nga pavarësimi i futbollit kosovar

Superliga
Kalo në kategori