Arbëria e Dobrajës ka konfirmuar zyrtarisht transferimin e brazilianit të njohur, Bruno Arrabal.

Klubi i inkuadruar këtë sezon në Superligën e Kosovës nuk ka të ndalur në afatin kalimtar të verës.

Arbëria gjatë ditëve të fundit ka nënshkruar me emra të njohur si Arbër Pira, Gëzim Rusi, Agron Bruqi dhe Donat Kaqiu.

Arbëria zyrtarizon transferimin e mbrojtësit Destin Prince-Loic Mambouana Arbëria zyrtarizon transferimin e mbrojtësit Destin Prince-Loic Mambouana

Sot (e shtunë), klubi nga Dobraja konfirmoi transferimin e mbrojtësit Destin Prince-Loic Mambouana, ndërsa vetëm disa orë më pas vjen edhe njoftimi për Bruno Arrabal.

Postimi pa ndërhyrje i Arbërisë

Mirësevjen Bruno Arrabal

KF Arbëria ka arritur marrëveshjen e radhës me brazilianin Bruno Arrabal!

Arrabal vjen nga KF Burgan skuader kjo e cila garon në Kuëait.

Reklama

Arrabal një lojtar profesional, me prevojë të jashtëzakonshme, përfaqësonte skuadra të shumta si: Remo, Caxias, Tupi, Mirim, Ethnikos, Kamza dhe së fundi skuadren Burgan.

Reklama

Arrabal do ta bart ndresen e kuqe të KF Arbëria në rolin e mesfushorit.

Kryesia KF Arbëria dhe lojtari Bruno Arrabal u dakorduan në më të miren e tyre dhe në arritjen e objektivave të klubit.

/Telegrafi/