LAJMI I FUNDIT:

Antikorrupsioni ka gjobitur me 150 euro Boçvarskin për punësimin e gruas dhe motrës së tij në spitalin e Shtipit

Antikorrupsioni ka gjobitur me 150 euro Boçvarskin për punësimin e gruas dhe motrës së tij në spitalin e Shtipit

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Bllagoj Boçvarski nga Komisioni Shtetëror për Parandalimin e Korrupsionit është gjobitur me 150 euro për shkak se gjatë mandatit nuk ka raportuar se gruaja dhe motra e tij janë të punësuar në spitalin e Shtipit.

Reklama

Boçvarski, siç theksuan sot nga KSHPK, tashmë i ka paguar 150 euro. Më parë opozita pretendonte se dy motrat medicinale ishin të punësuara pa konkurs publik. Ata janë marrë nga një spital privat me një përvojë pune vetëm tre muaj.

Edhe pse sapo kishin diplomuar, Fondi i Sigurimeve Shëndetësore dhe Ministria e Shëndetësisë u pajtuan shprehimisht për punësimin e tyre në spitalin e Shtipit.

“U shfrytëzuan dobësitë për punësim të shpejtë dhe vetëm pas dy muajsh është marrë vendimi i qeverisë dhe institucionet shëndetësore kanë marrë urdhër që personeli mund të punësohet vetëm nëse në konkurs nuk ka kandidatë për dy muaj rresht”, tha sot Katica Nikollovska nga KSHPK./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Koloneli i pensionuar serb tregon se si për një minutë mund të vërtetohet se kujt i takon armatimi që u gjet në Banjskë

Lajme
SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

SHBA kërkoi nga Serbia të tërheqë ushtrinë nga kufiri me Kosovën, reagon Rama

Lajme
Kurti kërkon ndihmën amerikane kundër planeve luftarake të Serbisë

Kurti kërkon ndihmën amerikane kundër planeve luftarake të Serbisë

Lajme
Nga deklarimi i Milan Radoiçiqit se organizoi sulmin terrorist e deri të sekuestrimi i pasurisë së tij

Nga deklarimi i Milan Radoiçiqit se organizoi sulmin terrorist e deri të sekuestrimi i pasurisë së tij

Lajme
Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Gjermania mendon se KFOR-i nuk duhet të marrë kontrollin në veri

Lajme
Blinken-Vuçiqit: Përgjegjësit për sulmet në veri, që tani ndodhen në Serbi - duhet të mbajnë përgjegjësi

Blinken-Vuçiqit: Përgjegjësit për sulmet në veri, që tani ndodhen në Serbi - duhet të mbajnë përgjegjësi

Lajme
Kalo në kategori