LAJMI I FUNDIT:

‘Anglishtja jote është më e mirë se frëngjishtja ime’ – Cummings më në fund e merr fanellën e Giroud pas mosmarrëveshjes në Katar

‘Anglishtja jote është më e mirë se frëngjishtja ime’ – Cummings më në fund e merr fanellën e Giroud pas mosmarrëveshjes në Katar
(Foto: Instagram/jasoncummings35)

Jason Cummings më në fund e ka marrë fanellën e Olivier Giroud, pas zgjidhjes së një mosmarrëveshjeje që ndodhi gjatë kampionatit Botëror.

Australiani kishte deklaruar se francezi ishte shtirur se nuk dinte të fliste anglisht, kur iu afrua për t’ia kërkuar fanellën pas ndeshjes së fazës grupore në ‘Katar 2022’.


“Derisa po kthehesha te dhomat e zhveshjes së skuadrës sime, përballë meje erdhi Giroud. I fola në anglisht, i thashë se isha një fans i atij dhe se dëshiroja të shkëmbenim fanellat. Por, ai thjesht më kaloi pranë, nuk më foli dhe bëri sikur nuk kuptoi anglisht. Ai tipi ka luajtur për 10 vite në Ligën Premier, thjesht kaloi aty dhe më injoroi”, ishte deklarata e atëhershme e Cummings.

Futbollisti australian tha se u injorua nga Giroud për t'i shkëmbyer fanellat, sulmuesi francez me një përgjigje epike për të në rrjetet sociale
Lexo po ashtu Futbollisti australian tha se u injorua nga Giroud për t'i shkëmbyer fanellat, sulmuesi francez me një përgjigje epike për të në rrjetet sociale

Nuk kishte munguar reagimi i Giroud, i cili i ishte kundërpërgjigjur në mënyrë epike australianit.

“Përshëndetje, Jackson Irvine, si e kam anglishten mik?”, kishte shkruar asokohe ylli i Milanit duke sqaruar se fanellën kishte premtuar ta shkëmbente me futbollistin tjetër të Australisë.

Por, tashmë gjërat duket të jenë zgjidhur pas kësaj marrëveshjeje dhe sulmuesi i Central Coast Mariners kishte thënë se do t’ia dërgonin fanellat njëri-tjetrit dhe kjo tashmë ka ndodhur.

“Çfarë legjende Olivier Giroud. Më në fund e mora fanellën tënde, haha. Anglishtja jote është më e mirë se frëngjishtja ime, vëlla. Njeri klasi dhe të gjitha të mirat për sezonin”, ka shkruar Cummings pranë fotografive në Instagram, ku shfaqen dy futbollistët me fanellat e njëri-tjetrit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez

Shfaqet një emër befasues për ta drejtuar Liverpoolin, u shkarkua në mars dhe tani mund ta marrë drejtimin e gjigantit anglez

Premier League
Xhaka flet për titullin e kampionit në Bundesliga, i bën një premtim të madh tifozëve të Leverkusenit

Xhaka flet për titullin e kampionit në Bundesliga, i bën një premtim të madh tifozëve të Leverkusenit

Bundesliga
Barcelona në hall të madh, pesë lojtarë të rëndësishëm mund ta humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale në LK

Barcelona në hall të madh, pesë lojtarë të rëndësishëm mund ta humbasin ndeshjen e parë gjysmëfinale në LK

Liga e Kampionëve
Ka një klauzolë qesharake largimi, Real Madridi i gatshëm ta paguajë atë për transferimin e Jeremie Frimpong

Ka një klauzolë qesharake largimi, Real Madridi i gatshëm ta paguajë atë për transferimin e Jeremie Frimpong

Bundesliga
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

Jo vetëm Endrick e Mbappe, Reali do ta transferojë edhe një top sulmues në verë

La Liga
Kalo në kategori