LAJMI I FUNDIT:

Andrew Tate dhe vëllai i tij lirohen nga paraburgimi, mbeten në arrest shtëpiak

Andrew Tate dhe vëllai i tij lirohen nga paraburgimi, mbeten në arrest shtëpiak

Andrew Tate, vëllai i tij dhe dy bashkëpunëtoret e dyshuara femra janë liruar në arrest shtëpiak nga një burg i Bukureshtit në mes të një hetimi në vazhdim për krimet e dyshuara të trafikimit të qenieve njerëzore e përdhunimit.

Reklama

Tate, 36-vjeçar, u arrestua në 29 dhjetor në Bukuresht së bashku me Tristanin dhe dy gra rumune – Luana Radu, 32-vjeçe dhe Georgina Naghel, 28-vjeçe – me dyshimin për disa vepra penale dhe formimin e një grupi krimi të organizuar për të shfrytëzuar viktimat.

Në fillim të këtij muaji, të katër u paraqitën në një seancë dëgjimore për lirimin me kusht që Tate shpresonte se do të rezultonte në lirimin e tij nga burgu dhe në arrest shtëpie pas gati tre muajsh prapa hekurave.

Foto: Reuters

Kjo kërkesë për lirim me kusht u refuzua nga një gjykatës të mërkurën dhe të katër e apeluan vendimin.

Andrew Tate dhe vëllait të tij iu vazhdohet paraburgimi edhe për 30 ditë të tjera nën akuza për trafikim të qenieve humane
Lexo po ashtu Andrew Tate dhe vëllait të tij iu vazhdohet paraburgimi edhe për 30 ditë të tjera nën akuza për trafikim të qenieve humane

Por tani, një gjykatës rumun vendosi që vëllezërit dhe dy bashkëpunëtoret e tyre janë liruar nga burgu dhe do të vendosen në arrest shtëpiak.

Luana Radu

Influencuesi mizogjen dhe vëllai i tij mbetën ‘pa fjalë’ nga vendimi për t’iu mohuar lirimin me kusht në fillim të kësaj jave dhe do të përballeshin me 30 ditë të tjera burg për akuzat për trafikim seksual.

Ata do të mbaheshin në paraburgim deri më 21 prill.

Georgiana Naghel

Asnjë nga katër personat nuk është akuzuar ende zyrtarisht. /Telegrafi/

Andrew Tate dhe vëllai i tij

Në trend Magazina

Më shumë
Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Bukuroshja nga Kosova, Mejreme Hajdaraj bën krenarë shqiptarët duke fituar në Egjipt kurorën e 'Miss Elite World 2023'

Magazina
Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Rita Ora dhe Taika Waititi shkëlqejnë në një fotosesion për Vogue Australia - zbulojnë detaje rreth romancës dhe martesës së tyre

Magazina
Kim Kardashian vë në pah fizikun atraktiv në pozat e reja

Kim Kardashian vë në pah fizikun atraktiv në pozat e reja

Magazina
Martohet portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Visar Bekaj

Martohet portieri i Përfaqësueses së Kosovës, Visar Bekaj

Magazina
Modelja braziliane ndërron jetë në moshën 40 vjeçare pas disa komplikimeve gjatë një operacioni estetik

Modelja braziliane ndërron jetë në moshën 40 vjeçare pas disa komplikimeve gjatë një operacioni estetik

Magazina
Kim Kardashian lë të dyshohet se ka nisur një lidhje të re pas ndarjes nga Pete Davidson

Kim Kardashian lë të dyshohet se ka nisur një lidhje të re pas ndarjes nga Pete Davidson

Magazina
Kalo në kategori