Djali i veprimtarit të çështjes kombëtare Ukshin Hoti, njëherësh kryetar i Komisionit qeveritar për personat e pagjetur, Andin Hoti sot është i pranishëm në Ohër si pjesë e delegacionit të Kosovës.

Pjesë e këtij delegacioni me në krye kryeministrin e vendit, Albin Kurti janë po ashtu edhe zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi si dhe ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku.

Ndryshe, në takim do të diskutohet për Propozimin e BE-së për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë.

LIVE: A do të ketë dakordim për planin zbatues të BE-së në Ohër? – Gjithçka në kohë reale LIVE: A do të ketë dakordim për planin zbatues të BE-së në Ohër? – Gjithçka në kohë reale

Atje i pranishëm është Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borell bashkë me emisarin e BE-së për dialogun, Miroslav Lajcak, si dhe i dërguari i posaçëm i Uashingtonit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Reklama

Escobar do të marrë pjesë në cilësinë e vëzhguesit në rundin e ri të dialogut mes Kosovës dhe Serbisë. /Telegrafi/

Reklama

Kryetari i Komisionit qeveritar për personat e pagjetur, Andin Hoti /Foto: Ridvan Slivova

Kryetari i Komisionit qeveritar për personat e pagjetur, Andin Hoti me delegacionin e Kosovës/Foto: Ridvan Slivova

Kryetari i Komisionit qeveritar për personat e pagjetur, Andin Hoti /Foto: Ridvan Slivova

Kryetari i Komisionit qeveritar për personat e pagjetur, Andin Hoti /Foto: Ridvan Slivova