LAJMI I FUNDIT:

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Ancelotti theu protokollin e UEFA-s pasi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve

Tekniku italian Carlo Ancelotti, ka thyer protokollin e UEFA-s pasi Real Madridi eliminoi Manchester Cityn nga Liga e Kampionëve të mërkurën.

Real Madridi tani do të përballet me Bayern Munichun në gjysmëfinale të këtij kompeticione, pasi mposhtën ‘Qytetarët’ në penallti në një mbrëmje dramatike në ‘Etihad Stadium’.


Sidoqoftë, ajo që ka rënë në sy është se 64-vjeçari nuk u paraqit në konferencën për shtyp pas përfundimit të ndeshjes duke ngjallur polemika.

Rregullat e UEFA-s citojnë se të dy trajnerët duhet të jenë në dispozicion të mediave dhe këtë janë të detyruar ta bëjnë jo më larg se 20 minutave pas përfundimit të sfidës.

“Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt
Lexo po ashtu “Real Madridi nuk vdes kurrë”, Ancelotti i kënaqur me ‘luftën’ dhe paraqitjen e lojtarëve ndaj Man Cityt

Megjithatë, sipas asaj që u raportua nga gazetari Richard Martin, Ancelotti nuk ishte aty për të kryer detyrën e tij.

“Një natë e rrallë në Ligën e Kampionëve: Carlo Ancelotti ‘injoroi’ konferencën e tij për shtyp. Kjo nuk më ka ndodhur që 11 vite që mbulojë këtë kompeticion”, ka shkruar Martin në platformën X.

Italiani nuk ishte aty për të bërë intervistë me disa media që mbajnë të drejtat si TNT Sports si dhe me platformën e rezultateve dhe vlerësimeve LiveScore.

‘Los Blancos’ do të rikthehen në aksion përsëri të dielën, ku do të përballen me Barcelonën me ndeshjen që do të luhet në ‘Santiago Bernabeu’./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Rio Ferdinand tregon haptas lojtarin i cili duhet të largohet nga Manchester United

Premier League
Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Guardiola u ‘rrëmbye’ nga lotët pas fjalëve që Kloppi i tha për të në ditën e fundit në Angli

Premier League
Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Carlo Ancelotti ka marrë vendimin e madh për finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Qysh nga raundi i parë u vërejt se diçka nuk shkon me Tyson Furyn - tani publikohen pamjet

Boks
Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ish-bashkëlojtari paralajmëron ashpër Mbappen për ambientin tek Real Madridi

Ndërkombëtare
Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Zbulohet mesazhi që Guardiola i ka çuar Rio Ferdinandit pasi fitoi titullin e katërt radhazi

Premier League
Kalo në kategori