Carlo Ancelotti e ka filluar me mjaftë emocione sfidën e Evertonit ndaj Leeds United.

Të dy skuadrat po përballen në kuadër të javës së nëntë në Ligën Premier, derisa para ndeshjes nderuar Diego Armando Maradonën që ndërroi jetë të mërkurën e kësaj jave.

Shokuese: 19 vjeçari që pohon se është djali i Maradonas - kërkon zhvarrosjen e legjendës së futbollit Shokuese: 19 vjeçari që pohon se është djali i Maradonas - kërkon zhvarrosjen e legjendës së futbollit

Lojtarët e Evertonit dhe ata të Leeds United ishin mbledhur në rrethin e fushës, derisa në këmbë ishin ngritur edhe stafi teknik së bashku me dy trajnerët.

Por, Carlo Ancelottin e tradhtuan lotët, kur filluar të nderonin legjendën e futbollit që ndërroi jetë në moshën 60-vjeçare, pas në sulmi në zemër.

Bënë foto me trupin e pajetë të  Maradonas - punonjësit e funeralit pushohen nga puna Bënë foto me trupin e pajetë të  Maradonas - punonjësit e funeralit pushohen nga puna

Maradona që ishte yll te Napoli dhe Don Carlo te Milani, ishin përballur disa herë në Serie A.

Natyrisht se trajneri i Evertonit ndanë kujtime të mira nga ajo kohë me Maradonën dhe dukej mjaftë i pikëlluar nga vdekja e legjendës. /Telegrafi/