LAJMI I FUNDIT:

Ancelotti konfirmon datën e rikthimit nga lëndimi të dyshes Courtois dhe Militao

Ancelotti konfirmon datën e rikthimit nga lëndimi të dyshes Courtois dhe Militao

Tekniku italian Carlo Ancelotti, ka thënë se Thibaut Courtois dhe Eder Militao mund të jenë vetëm gjashtë muaj larg rikthimit në aksion, pasi kanë humbur gjashtë muajt e fundit për shkak të lëndimit të ligamentit.

Dyshja në fjalë ishin parë përsëri në stërvitje së fundmi teksa rikthimi i tyre po afrohet dhe kjo mund të jetë një shtysë e madhe për ekipin e Ancelottit në fazën kritike të sezonit, ndërsa madrilenët do të synojnë të mbyllin përfundimisht çështjen e fituesit të La Ligës.

“Data nuk është e përcaktuar, por ne duhet ta shfrytëzojmë në avantazhin tonë pushimin me kombëtare dhe më pas pushimin e vogël për shkak të Kupës së Mbretit”.


“Gjatë asaj kohe ata do të kryejnë detyra me ekipin. Pas ndeshjes së 14 prillit kundër Mallorcës, ata mund të jenë gati”, ka thënë Ancelotti.

Kjo do të thotë se Courtois dhe Militao do të riktheheshin vetëm shtatë ndeshje para përfundimit të ligës këtë sezon dhe para vizitës së Barcelonës në “Santiago Bernabeu” për El Clasico.

Në rast se Real Madridi kualifikohet tutje në Ligën e Kampionëve, dyshja në fjalë mund të jenë në gjendje të luajnë në ndeshjen e dytë të fazës çerekfinale të këtij kompeticioni në prill dhe më tutje.

Carlo Ancelotti ka një kërkesë për Guler pas zhgënjimit të tij për mungesën e minutave te Real Madridi
Lexo po ashtu Carlo Ancelotti ka një kërkesë për Guler pas zhgënjimit të tij për mungesën e minutave te Real Madridi

Ai u pyet edhe nëse Real Madridi i ka tejkaluar pritshmëritë këtë sezon shkaku i lëndimeve.

“Duke marrë parasysh lëndimet, ne duhet ta kujtojmë se ekipi nuk është dorëzuar asnjëherë përkundër vështirësive, tani vjen pjesa e mirë, në prill dhe në maj kur gjërat janë në vijë. Ne do të shohim rikthimin e Militao dhe Courtois, dhe me këtë dinamikë mund të jetë një sezon shumë pozitiv”, përfundoi ai./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

E mbani mend ikonën dhe rekordmenin e Ligës Premier? Në moshën 44-vjeçare i rikthehet futbollit

Ligat tjera
Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

Nëse Barcelona nuk ia rritë pagën, babai i Lamine Yamal identifikon dy klube që djali i tij mund t'u bashkohet

La Liga
Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Man United i gatshëm të bëjë çmenduri: Ofron 230 milionë euro për yllin e Real Madridit

Premier League
Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Tifozët e PSG-së kërkojnë që Nasser Al-Khelaifi të transferojë yllin e Barcelonës

Ligue 1

"Nëse ata duan që unë të largohem nga Real Madridi, do të duhet të më vrasin" - ylli i Los Blancos shfaq besnikërinë e tij ndaj klubit

La Liga
Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

Karim Benzema tregon pse nuk pendohet që u largua nga Real Madridi

La Liga
Kalo në kategori