Evertoni e ka marr fitore e parë nën drejtimin e Carlo Ancelotti, duke e mposhtur Burnleyn me rezultat 1-0.

Ndeshja doli të jetë e fortë dhe me pak raste shënimi me Evertonin që kishte më shumë nga loja.

Goli i fitores erdhi në minutën e 80-të kur një harkim nga e djathta e gjeti kokën e Dominic Calvert-Leëin që shënoi për 1-0.

Carlo Ancelotti . (Photo by Nathan Stirk/Getty Images)

Me këtë fitore Evertoni ngjitet në pozitën e 13-të.

Kjo ishte ndeshja e parë për Carlo Ancelottin nën drejtimin e Everton. /Telegrafi/