LAJMI I FUNDIT:

Anastasios Bakasetas, futbollisti më në formë i Greqisë – pritet të luajë startues kundër Kosovës

Anastasios Bakasetas, futbollisti më në formë i Greqisë – pritet të luajë startues kundër Kosovës

Anastasios Bakasetas është në kulmin e karrierës me klubin si dhe kombëtaren greke.

Reklama

Mesfushori pritet të jetë në fushë gjatë ditës së diele kundër Kosovës në kuadër të eliminatoreve për botërorin “Katar 2022”.

Futbollisti gjatë paraqitjeve në sezonin e ri me Trabzonsporin ka shënuar dy gola dhe ka bërë katër asistime në kampionatin turk, transmeton Telegrafi.

Futbollisti 28-vjeçar gjithashtu e shënoi golin e vetëm të Greqisë në ndeshjen kundër Zvicrës, ku helenët pësuan humbje me rezultat 2-1.

Bakasetas ka dal duar bosh vetëm në ndeshjet kualifikuese për Conference League kundër Romës. Theksojmë se futbollisti deri më tani ka pasur 39 paraqitje me kombëtaren dhe ka shënuar tre gola.

Ndryshe, lojtari sezonin e kaluar është transferuar nga Alanyaspor dhe aktualisht është futbollisti kryesor i skuadrës së Trabzonsporit. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori