LAJMI I FUNDIT:

Amir Rrahmani dhe tre yje tjerë mungojnë te Napoli për derbin ndaj Milanit

Amir Rrahmani dhe tre yje tjerë mungojnë te Napoli për derbin ndaj Milanit

Lojtarët Hirving Lozano, Kostas Manolas dhe Amir Rrahmani nuk do të udhëtojnë për ndeshjen e Napolit me Milanin.

Napoli udhëton te dielën në San Siro për t’u takuar me Milanin në një ndeshje e cila është ‘ballë për ballë’ për vendet që dërgojnë në Ligën e Kampionëve.


Megjithatë, ekipi që drejtohet nga italiani Gennaro Gattuso pritet të ketë disa mungesa të theksuara për këtë ndeshje derbi të javës së 27-të në Serie A.

Një deklaratë nga Napoli konfirmoi se Rrahmani është jashtë fushave për të paktën 10 ditë pasi ai u diagnostikua me zgjatje të bicepit femor në këmbën e tij të djathtë.

Lozano arriti të punojë me skuadrën për gjithë seancën stërvitore, por përkundër kësaj, Sky Sport Italia raporton se përfaqësuesi i Meksikës nuk do të udhëtojë për në Milano.

As Manolas, i cili kishte vetëm një rutinë stërvitore të personalizuar këtë mëngjes nuk do të udhëtojë për ndeshjen në San Siro.

Andrea Petagna është një tjetër mungesë afatgjatë në skuadrën e Napolit dhe gjithashtu do t’i mungojë Gattusos. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Situatë e shëmtuar te Chelsea, lojtarët kapen mes tyre për një penallti

Premier League
Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Ku janë ata tani? Dhjetë blerjet e para të Pep Guardiolës si trajner i Manchester City

Premier League
Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Fitorja e thellë e Chelseat përballë Evertonit zbehet nga zënka e lojtarëve për një penallti

Premier League
Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Rikthehen fjalët e Jose Mourinhos që i tha për Xabi Alonson pas shpalljes së Leverkusenit kampion

Bundesliga
Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Me një gol nga gjysma e fushës dhe brenda 29 minutash - Palmer kompleton het-trikun e tij

Premier League
Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Henry pyetet se kush do ta fitoj Ligën e Kampionëve, përgjigja e tij i befason të gjithë

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori