LAJMI I FUNDIT:

Amerikania 23-vjeçare adoptoi motrën e saj adoleshente pasi vdiq babai i tyre, thotë se nuk e lejon të pi duhan apo të konsumojë alkool

Amerikania 23-vjeçare adoptoi motrën e saj adoleshente pasi vdiq babai i tyre, thotë se nuk e lejon të pi duhan apo të konsumojë alkool

Një grua që adoptoi motrën e saj 15-vjeçare kur ajo ishte 21 vjeçe, ka folur për rregullat që ajo ka në fuqi për adoleshenten që tashmë e ka marrë në përgjegjësi.

Reklama

Hunter Nelson, 23-vjeçare, nga Kentucky dhe Gracie, 17-vjeçare, kanë të njëjtin baba, i cili vdiq në vitin 2015. Pasi Gracie-t i vdiq nëna në vitin 2021, Hunter aplikoi që të bëhej kujdestarja e saj ligjore në vend që të lejonte ta çonte në kujdestari në Karolinën e Veriut, transmeton Telegrafi.

Studentja, e cila është diplomuar në arsimin fillore, ka qenë e hapur për historinë e tyre në TikTok, ku ajo detajon se si është të jesh përgjegjëse për një adoleshente në një moshë kaq të re.

@hunterenelson Replying to @.ariannamay ♬ original sound – Hunter

Në një video të fundit, ajo iu përgjigj pyetjes së një përdoruesi në lidhje me rregullat që ka për Gracie, e cila është vetëm gjashtë vjet më e vogël, por ende në shkollë të mesme.

“Unë kam vetëm dy rregulla për Gracie-n, dhe pjesa tjetër janë vetëm pritje që kam për të”, shpjegoi ajo.

“Pra, dy rregullat e mia janë që ajo nuk duhet të gënjejë, nuk duhet të pi duhan, të konsumojë alkool, padyshim vetëm për shkak të shqetësimeve shëndetësore”.

@hunterenelsonit actually was like that… i wouldve been concerned too 😅

♬ Speak Now – Taylor Swift

Hunter vuri në dukje se ajo ka qenë e sinqertë me Gracie-n përse nuk dëshiron që ajo të përdorë substanca të dëmshme në moshën e saj.

“Nuk është mirë për ty si i rritur, por veçanërisht nuk është mirë për ty si adoleshente dhe ne kemi folur për këtë”, tha ajo.

“Pjesa tjetër e gjërave janë vetëm pritshmëri që kam për të. Unë pres që ajo ta mbajë dhomën e saj të pastër dhe të më ndihmojë të pastroj banjën. Unë pres që ajo të ketë nota të mira. Pres që ajo të komunikojë me mua”. /Telegrafi/

Në trend Fun

Më shumë
Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se

Mendoni se keni pasur një ditë të keqe në punë – imazhet që tregojnë se "ka më zi"

Fun
Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Në një televizion britanik, e ftuara shkoi lakuriq në emision – dhe kishte një arsye për këtë

Interesante
Në Tiranë mund të kryeni seks me 3 deri në 12 euro

Në Tiranë mund të kryeni seks me 3 deri në 12 euro

Fun
Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Interesante
Befason të dashurin me ardhjen e gjyshes dhe ka filmuar reagimin prekës

Befason të dashurin me ardhjen e gjyshes dhe ka filmuar reagimin prekës

Fun
Një ari u fut në një furrë në Connecticut, trembi punonjësit dhe hëngri 60 ëmbëlsira

Një ari u fut në një furrë në Connecticut, trembi punonjësit dhe hëngri 60 ëmbëlsira

Interesante
Kalo në kategori