LAJMI I FUNDIT:

Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën merr pjesë në “European Youth Event”

Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën merr pjesë në “European Youth Event”

Ambasadorja e Vullnetit të Mirë për Kosovën në IHRC, Elvana Shala po qëndron në Strasburg të Francës me ftesë të Parlamemtit Evropian ku do të përfaqësojë Kosovën për herë të parë në ngjarjen më të madhe evropiane të rinisë që nisë punimet zyrtarisht nesër në selinë e Parlamentit Evropian në Strasburg.

Reklama

“Në mesin e 476 temave që do të diskutohen brenda dy ditësh, Ambasadorja Shala do të flas për “Rolin dhe ndikimin e aktivizmit rinor – perspektiva nga Ballkani Lindor, Jugor dhe Perëndimor” me theks të veçantë Kosovën, në një panel që mbledhë Ambasadorët e Vullnetit të Mirë të kontinentit evropian”, thuhet në njoftimin për media.

“European Youth Event” është një ngjarje vjetore e cila mbledhë, diplomat, të rinj, dhe politikbërës, për të diskutuar përspektivën dhe të ardhmen e rinisë evropiane.

Edicioni i 5-të i kësaj ngjarjeje ka në fokus temën “Roli i demokracisë dhe bashkëpunimi rinor”. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Vdekja e të riut shqiptar në kufirin me Serbinë, reagon familja Muçiqi

Lajme
Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Caka: Jam dëshmitar okular se Radoiçiqi i vrau tre shqiptarë në Gjakovë

Drejtësi
Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Deputeti serb: Dënoj vrasjen e policit të Kosovës, sulmi në veri ishte i tmerrshëm

Lajme
Rama propozoi që KFOR-i ta kontrollojë veriun, reagon Kurti: Policia e Kosovës përgjigjet e para

Rama propozoi që KFOR-i ta kontrollojë veriun, reagon Kurti: Policia e Kosovës përgjigjet e para

Lajme
Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Rama tha se KFOR duhet të marrë nën kontroll veriun e Kosovës, Haxhiu: Ishte kërkesë e stërvjetruar e Vuçiqit

Lajme
Kritikohet dhe mirëpritet thirrja e presidentes për Asociacionin

Kritikohet dhe mirëpritet thirrja e presidentes për Asociacionin

Lajme
Kalo në kategori