LAJMI I FUNDIT:

Ambasadori i BE-së në Kosovë ripërsërit thirrjet për kthim në dialog

Ambasadori i BE-së në Kosovë ripërsërit thirrjet për kthim në dialog

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog, ka takuar deputetët e Komisionit për Integrime Evropiane të Kuvendit të Kosovës.

Reklama

Ai me deputetët ka biseduar edhe gjendjes në veri të Kosovës ndërsa ka ripërsëritur thirrjet për kthim në dialog.

“Kam diskutuar me Komisionin e Kosovës për Integrime Evropiane për përparim drejt BE-së dhe i kam bërë thirrje Kuvendit që prioritet të ketë reformat e lidhura me BE-në”, shkroi ai në Twitter.

“Kemi diskutuar edhe për situatën në veri dhe kam ripërsëritur thirrjet për kthim në dialog”, pohoi Szunyog.

Ndryshe, SHBA-ja, BE-ja dhe Mbretëria e Bashkuar u kanë bërë thirrje autoriteteve në Kosovë dhe Serbi për shtensionim të gjendjes në komunat veriore të Kosovës. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Ish-drejtori i Policisë: Ardhja e 200 ushtarëve nga Britania e Madhe në Kosovë, flet për një situatë shumë serioze

Ish-drejtori i Policisë: Ardhja e 200 ushtarëve nga Britania e Madhe në Kosovë, flet për një situatë shumë serioze

Siguri
Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lëvizja pa viza nga 1 janari - Ambasada Gjermane del me njoftim, tregon se në cilat raste mund t'ju refuzohet hyrja

Lajme
Vuçiq: Do t’i mbajmë përgjegjës të gjithë ata që kryen krime në Banjskë, përfshirë Radoiçiqin

Vuçiq: Do t’i mbajmë përgjegjës të gjithë ata që kryen krime në Banjskë, përfshirë Radoiçiqin

Lajme
SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

SHBA-ja thotë se s’ka mundur ta vërtetojë se Serbia i ka tërhequr trupat nga kufiri me Kosovën

Lajme
​Sulmi terrorist në veri, Parlamenti Evropian pritet të miratojë rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

​Sulmi terrorist në veri, Parlamenti Evropian pritet të miratojë rezolutë për raportet Kosovë-Serbi

Lajme
Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Luksi dhe fitimet e mëdha: Sa kushton vila e Radoiçiqit dhe si u pasurua kaq shumë ky njeri?

Lajme
Kalo në kategori