Juventusi la Gianluca Frabotta, Nicolo Fagioli dhe Alessandro Di Pardo jashtë miqësores së sotmë me Cesenan për arsye disiplinore.

Max Allegri kishte ndeshjen e tij të parë që kur u kthye në Torino në një ndeshje testuese me Cesenan në terrenin stërvitës në Continassa.

Trajneri ka qenë gjithmonë një diciplinues i rreptë dhe e konfirmoi atë përsëri duke përjashtuar tre lojtarë.

Është raportuar se Frabotta, Fagioli dhe Di Pardo u ndëshkuan për arritjen e vonë në stërvitje, kështu që nuk ishin as në stol për këtë lojë.

Gjithashtu, munguan Paulo Dybala – i cili u ul në jashtë fushe duke parë shokët e tij të skuadrës  dhe nuk Luca Pellegrini që nuk ishte i gatshëm.

Frabotta është një mbrojtës i majtë 22-vjeçar, i cili pritet të bashkohet me Atalantan këtë verë, pasi ka bërë përshtypje te Juve në 18 ndeshje, një gol dhe një asistim.

Di Pardo është një mesfushor 22-vjeçar me pesë paraqitje për skuadrën e parë të Juventusit.

Sa i përket Fagiolit, mesfushori krijues është vetëm 20 vjeç dhe luajti vetëm dy ndeshje për skuadrën kryesore të Biankonerëve. /Telegrafi/