LAJMI I FUNDIT:

Alarm për bombë në Gjykatën e Apelit në Tiranë, mobilizohet policia

Alarm për bombë në Gjykatën e Apelit në Tiranë, mobilizohet policia

Një telefonatë anonime për një bombë në Gjykatën e Apelit në Tiranë, ka alarmuar policinë e kryeqytetit.

Reklama

Policia po verifikon godinat e gjykatave. Forca të shumta policie kanë rrethuar edhe godinën e Prokurorisë së Posaçme SPAK.

Te salla operative e Drejtorisë së Policisë së Tiranës ka ardhur një telefonatë anonime se te Gjykata e Apelit, është vendosur një bombë. Kanë shkuar shërbimet e policisë, kanë kontrolluar dhe deri tani nuk është konstatuar gjë.

Telefonuesi ka fikur telefonin dhe po punohet për identifikimin e tij. /Telegrafi/