LAJMI I FUNDIT:

Aktori dublues i Harrison Ford i vë flakën vetës gjatë grevës së aktorëve në Gjeorgji

Aktori dublues i Harrison Ford i vë flakën vetës gjatë grevës së aktorëve në Gjeorgji

Aktori dublues i Harrison Ford ka shkaktuar një moment tronditës kur u dogj gjatë një greve në Gjeorgji. 

Mike Massa, i cili punoi si dublues i Fordit në filmin “Indiana Jones and the Dial of Destiny” i publikuar së fundmi, doli përpara një turme aktorësh dhe shkrimtarësh me xhaketën e tij gri të ndezur në flakë.

Massa, 55 vjeç, doli me flakën që ia kishin djegur kurrizin, ndërsa mbante një tabelë ku shkruhej: ‘SAG-AFTRA NË GREVË!’.


Shoqata e Aktorëve të Ekranit-Federata Amerikane e Artistëve të Televizionit dhe Radios po zhvillon aktualisht një grevë të profilit të lartë pas negociatave të dështuara të kontratës me Aleancën e Prodhuesve të Filmit dhe Televizionit, shkruan DailyMail.

Massa tha për Washington Post se ai pranoi marifetin prej 18 sekondash ‘që ajo të kishte një kuptim, dhe unë mendoj se e bëri’, tha ai.

“Kjo është kur thonë, shikoni rrezikun që një individ mori vetëm për të dalë në skenë dhe për të shkuar, “Hej, shikoni, ne po luftojmë për të drejtat tona, dhe ne duam që ju të na kushtoni vëmendje dhe të besoni në ne”, tha ai.

Aktorët dhe interpretuesit e marifeteve në të gjithë vendin filluan grevën më 14 korrik pas negociatave mbi kërkesën e tyre për paga më të mira dhe mbrojtje më të mirë rreth përdorimit të inteligjencës artificiale. Greva e bashkuar e aktorëve dhe e shkrimtarëve e ka ndalur Hollywoodin.

Sipas rregullave të një greve SAG-AFTRA, anëtarët nuk janë në gjendje të filmojnë asnjë film apo serial televiziv, të marrin pjesë në ndonjë premierë shtypi apo filmi, apo të promovojnë ndonjë gjë në San Diego Comic-Con (një konventë komike dhe ngjarje argëtuese jofitimprurëse me shumë zhanre që mbahet çdo vit në San Diego) të këtij muaji.

Kjo shënoi grevën e parë për aktorët e filmave dhe shfaqjeve televizive që nga viti 1980.

Tom Cruise dëshiron të ndjekë shembullin e Harrison Ford dhe të vazhdojë të bëjë filmin "Mission: Impossible" deri në moshën 80-vjeçare
Lexo po ashtu Tom Cruise dëshiron të ndjekë shembullin e Harrison Ford dhe të vazhdojë të bëjë filmin "Mission: Impossible" deri në moshën 80-vjeçare

Është gjithashtu hera e parë që dy sindikata të mëdha të Hollywoodit janë në grevë në të njëjtën kohë që nga viti 1960, kur Ronald Reagan ishte në krye të aktorëve.

Yjet e Hollywoodit si Michael Shannon, F. Murray Abraham dhe Melissa Joan Hart dolën në solidaritet me anëtarët e tjerë të sindikatës në mitingun SAG-AFTRA të mbajtur dje në New York.

Mëngjesin e së martës pa anëtarët e Shoqatës së Aktorëve të Ekranit-Federata Amerikane e Artistëve të Radios dhe Televizionit që u mblodhën për një tubim të mbushur me yje “Rock the City for a Fair Contract” në ditën e 12 të grevës në vazhdim.

Të tjerë si Brendan Fraser, Jessica Chastain, Bryan Cranston, Steve Buscemi, Christian Slater, Matt Bomer dhe Chloe Grace Moretz ishin të pranishëm ndërsa merrnin me radhë për të inkurajuar turmën me fjalime nxitëse. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Jo vetëm rrogën e 13-të, emisioni

Jo vetëm rrogën e 13-të, emisioni "Radar" ia pagoi dëgjuesit edhe pushimet verore

Magazina
“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

“A është ai shqiptar”, Rita Ora habit me deklaratën: Vin Diesel më ka treguar për ilirët

Magazina
Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Mercedes, Lamborghini e Porsche - Don Xhoni prezanton koleksionin e tij të veturave luksoze: E falënderoj Allahun për gjithçka që më ka dhënë`

Magazina
Ishte duke bërë 'selfie' - Miss Maqedonia bie nga lartësia në Ohër dhe përfundon në spital me 11 brinjë të thyera

Ishte duke bërë 'selfie' - Miss Maqedonia bie nga lartësia në Ohër dhe përfundon në spital me 11 brinjë të thyera

Magazina
Interesim i jashtëzakonshëm për koncertin e Dua Lipës në 'Wembley', të gjitha biletat shiten për pesë minuta

Interesim i jashtëzakonshëm për koncertin e Dua Lipës në 'Wembley', të gjitha biletat shiten për pesë minuta

Magazina
Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Robert Berisha ankohet për çmimet e larta në jug të Shqipërisë: E dhashë makinën për të paguar shezlonet

Magazina
Kalo në kategori