LAJMI I FUNDIT:

Aktori i “13 Reasons Why” Dylan Minnette zbulon pse la aktrimin

Aktori i “13 Reasons Why” Dylan Minnette zbulon pse la aktrimin

Vetëm pak vite pasi mori rolin e tij në serialin kontrovers të Netflix – i cili u transmetua për herë të parë në 2017 – Minnette vendosi të bënte një pushim nga bota e filmit dhe televizionit dhe që atëherë 27-vjeçari ka folur për atë që do të duhej që ai të kthehet.

Minnette luajti si studenti e shkollës së mesme “Liberty Clay Jensen” në dramën amerikane për adoleshencë – i cili heton pse shoqja e tij e klasës Hannah i dha fund jetës së saj.

Seriali tronditi shikuesit globalisht me përshkrimet e tij grafike të subjekteve potencialisht nxitëse si përdhunimi dhe vetëvrasja.

Foto: Dylan Minnette/Screenshot

U detyrua të shtonte paralajmërime para çdo episodi, madje edhe më vonë Netflix u vu nën presion për ta hequr shfaqjen nga platforma e tij krejtësisht.

Seriali luajti si roli kryesor i Minnette, megjithatë, është gjithashtu një nga më të fundit të tij, aktori që ka vazhduar të luajë në “Scream” dhe mini-serial “The Dropout”, por më pas ka vendosur të bëjë një pushim nga aktrimi.

Foto: Dylan Minnette/Screenshot

Dhe në një intervistë me Zach Sang, Minnette zbuloi pse kishte ndryshuar mendim.

Në një klip të intervistës të postuar në YouTube, ai shpjegon : “Mendoj se [e kam bërë] për kaq shumë kohë, si një kohë vërtet të gjatë dhe kam pasur shumë fat që kam gjetur sukses në të.

“Isha në “13 Reasons Why” dhe ishte me të vërtetë popullor dhe padyshim arriti një kulm në atë që kisha pasur në aktrim deri më tani, por gjithashtu filloi të ndihej si një punë”.

Ndërsa Minnette thotë se aktrimi “gjithmonë” i dukej “argëtues” dhe “vërtet frymëzues”, kur filloi të ndihej si “vetëm një punë”, ai nuk mund të mos anonte drejt një pasioni tjetër.

“’Wallows’ (një grup rock Minnette është pjesë e tij) dhe muzika është si ky pasion që ne kemi pasur gjithmonë si grup, për të marrë me të vërtetë të gjithë rrugën, aq sa mundemi, ne jemi grup prej vërteti” thotë ai. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

“Janë shumë të uritur” – Rike Roçi tregon se si ngacmohet nga meshkujt në rrugë

Magazina
Loredana nuk përmbahet - publikon fotografi intime nga pushimet me të dashurin gjerman

Loredana nuk përmbahet - publikon fotografi intime nga pushimet me të dashurin gjerman

Magazina
Fitoi çmimin e madh në BBVA, Egla Ceno: Më kërkuan lekë borxh

Fitoi çmimin e madh në BBVA, Egla Ceno: Më kërkuan lekë borxh

Magazina
Fansat mbetën të shokuar, pasi zëri i Ariana Grande-s ndryshon në mes të intervistës

Fansat mbetën të shokuar, pasi zëri i Ariana Grande-s ndryshon në mes të intervistës

Magazina
Rihanna është emëruar si fytyra e re e aromës

Rihanna është emëruar si fytyra e re e aromës "J'Adore” të Dior, pasi Charlize Theron e kishte këtë punë për dy dekada

Magazina
Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Tifozja kroate, Ivana Knoll kapet keq me prezantuesen gjermane: Po të dukesha si ty, do të vishja gjithmonë rroba dimri

Magazina
Kalo në kategori