Të paktën 19 persona sot kanë humbur jetën dhe 12 tjerë janë lënduar rëndë, në një aksident trafiku në Bangladesh, ka njoftuar policia lokale.

Besohet se shoferit humbi kontrollin mbi mjetin motorik, ku si pasojë autobusi është përplasur në rrethojën mbrojtëse dhe duke rënë në humnerë, transmeton Telegrafi.

Aksidenti ka ndodhur në Shibchar në jug të vendit, kurse të gjithë të lënduar janë dërguar në qytetin e Dakas.

Aksidentet e trafikut janë shumë të shpeshta në Bangladesh për shkak të mos-mirëmbajtjes së mjeteve motorike dhe rrugëve me gropa, por këtu luan rol edhe mungesa e përvojës së shoferëve. /Telegrafi/