LAJMI I FUNDIT:

Aksident i rëndë në Ozdrim të Pejës, humb jetën 7-vjeçarja

Aksident i rëndë në Ozdrim të Pejës, humb jetën 7-vjeçarja

Një vajzë 7-vjeçare ka ndërruar jetë në një aksident të rëndë trafiku, i cili ka ndodhur sot rreth orës 13:47, në magjistralen Pejë-Mitrovicë, saktësisht në fshatin Ozdrim të Pejës.

Reklama

Sipas informacioneve, në aksidentin mes dy automjeteve janë lënduar rëndë tre perona, kurse një vajzë e cila ishte pasagjere në njërin automjet, e lindur në vitin 2012, nuk u ka mbijetuar plagëve dhe ka ndërruar jetë.

Lajmin për Telegrafin e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë në rajonin e Pejës, Xhevat Ibra.

“Diku rreth orës 13:47 një aksident ka ndodhur në rrugën magjistrale Pejë-Mitrovicë, në vendin Ozdrim, e kemi pranu informatën se është një aksident me lëndime të rënda , ku tre të lënduarit janë dërguar në spitalin rajonal në Pejë, ndërsa fatkeqësisht rreth orës 15:10, ka ndërruar jetë njëra pasagjere, e cila sipas informacioneve të para është e lindur në vitin 2012”, tha Ibra për Telegrafin.

Njësitet e trafikut kanë arritur në vendin e ngjarjes dhe sipas hetimeve të para është konstatuar se shkaktar i aksidentit ishte pakujdesia e vozitësve.

 “Aksidenti ka ndodhur në mes të dy veturave të cilat ishin me targa vendore dhe sipas hetimeve të para deri të ky aksident ka ardhur si pasojë e pakujdesisë dhe mos-përshtatjes së shpejtësisë”, u shpreh Ibra. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Komandanti i KFOR-it, gjenerali Ristuccia: Po të mos ndërhynim në veri, tani do të mbanim zi për të vdekurit

Lajme
Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Bugajski: Pajtohem me Kurtin, deklarata e Blinken ka qenë naive, SHBA-ja do të duhej të aplikonte masa ndaj Serbisë

Politikë
Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Tensionet në veri, ish-ambasadori amerikan në NATO: SHBA dhe BE të angazhohen në zmbrapsjen e përpjekjeve që rrezikojnë gërryerjen e sovranitetit të Kosovës

Lajme
Serbët lokalë obligohen të protestojnë në Zveçan

Serbët lokalë obligohen të protestojnë në Zveçan

Lajme
Mbytet turistja gjermane në kanionin e Langaricës, shpëton bashkëshorti

Mbytet turistja gjermane në kanionin e Langaricës, shpëton bashkëshorti

Lajme
Në Komunitetin Politik Evropian, Osmani flet për zhvillimet në Kosovë

Në Komunitetin Politik Evropian, Osmani flet për zhvillimet në Kosovë

Lajme
Kalo në kategori