LAJMI I FUNDIT:

Ajo po konsiderohet si ‘hero’: Momenti kur gruaja izraelite ‘ia nguli sytë’ militantit të maskuar dhe me automatik të Hamasit, teksa po lirohej pas 53 ditësh e mbajtur peng

Ajo po konsiderohet si ‘hero’: Momenti kur gruaja izraelite ‘ia nguli sytë’ militantit të maskuar dhe me automatik të Hamasit, teksa po lirohej pas 53 ditësh e mbajtur peng

Ky është momenti kur një grua izraelite, që ishte zënë peng – dhe që po konsiderohet “hero” – “ia nguli sytë” një militanti të maskuar të Hamasit, ndërsa ajo më në fund u lirua pas 53 ditësh në robëri.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Rimon Kirsht, 36 vjeçe, ishte pjesë e grupit të pestë të pengjeve izraelitë dhe të huaj, të cilët iu dorëzuan Izraelit të martën si pjesë e një marrëveshjeje të brishtë armëpushimi, e cila aktualisht do të përfundojë nesër në mëngjes.

E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai
Lexo po ashtu E mbajtur peng për dy javë, gruaja e moshuar izraelite thotë se takoi shefin e Hamasit në tunelet e Gazës - tregon se çfarë i tha dhe si reagoi ai

Ndryshe, ndërmjetësuesit ndërkombëtarë po punojnë për të zgjatur armëpushimin në Gaza, duke inkurajuar militantët e Hamasit që të vazhdojnë lirimin e pengjeve në këmbim të lirimit të të burgosurve palestinezë dhe lehtësimit të mëtejshëm nga ofensiva ajrore dhe tokësore e Izraelit.

Dhe natën e kaluar, ushtria izraelite tha se Hamasi dorëzoi dymbëdhjetë pengje izraelitë dhe katër tajlandezë në ditën e gjashtë të armëpushimit të përkohshëm.

Akti sfidues përballë militantëve që thuhet se vranë 1200 njerëz dhe morën 240 pengje në Gaza më 7 tetor u lavdërua nga përdoruesit e mediave sociale.

“Bëra gjashtë amputime brenda një nate”: Mjeku londinez kujton tmerret që pa për 43 ditë në Gaza
Lexo po ashtu “Bëra gjashtë amputime brenda një nate”: Mjeku londinez kujton tmerret që pa për 43 ditë në Gaza

Skenaristi Lee Kern tha: “Shikojeni këtë heroinë izraelite që sfidon një terrorist të maskuar me automatik”.

E rrëmbyer nga shtëpia në Nirim, 36-vjeçarja Kirsht u mor me partnerin e saj Yagev Buchstab, 34 vjeç, i cili ende nuk është liruar. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë

"Si Nokia dhe iPhone": Piloti ukrainas krahason fluturimin me F-16 dhe një aeroplan të vjetër sovjetik

Botë
Dy vjet luftë kundër Rusisë, G7 vjen me një mesazh të fuqishëm për Ukrainën

Dy vjet luftë kundër Rusisë, G7 vjen me një mesazh të fuqishëm për Ukrainën

Botë
Dy vjet më parë, Putini urdhëroi një pushtim të Ukrainës – detaje që tregojnë se edhe rusët po i vuajnë pasojat e luftës, gjithashtu

Dy vjet më parë, Putini urdhëroi një pushtim të Ukrainës – detaje që tregojnë se edhe rusët po i vuajnë pasojat e luftës, gjithashtu

Botë
Humbjet e përgjithshme të Rusisë thuhet se janë të barabarta me numrin e trupave të vendosura fillimisht nga Moska në Ukrainë

Humbjet e përgjithshme të Rusisë thuhet se janë të barabarta me numrin e trupave të vendosura fillimisht nga Moska në Ukrainë

Botë
Në dy vjetorin e pushtimit rus, ukrainasit sulmojnë me dron fabrikën më të madhe të metalurgjisë në Rusi

Në dy vjetorin e pushtimit rus, ukrainasit sulmojnë me dron fabrikën më të madhe të metalurgjisë në Rusi

Evropa
Pamja dramatike tregon ushtarin ukrainas duke u përshëndetur me prindërit para se të vdiste në betejë

Pamja dramatike tregon ushtarin ukrainas duke u përshëndetur me prindërit para se të vdiste në betejë

Evropa
Kalo në kategori