Ajeti e Demhasaj shënojnë golat e parë këtë sezon në Superligën e Zvicrës

Dita e shtune ka qenë e mirë për dyshen me prejardhje shqiptare, sulmuesit, Albian Ajeti i Baselit dhe Shkëlqim Demhasaj i Luzernit.

Superliga e Zvicrës ka hyrë në javën e tretë dhe tanimë skuadrat dhe futbollistët kanë nxeh motorët e tyre.

Kjo vlen edhe për dyshen e sulmuesve me prejardhje shqiptare, Ajeti dhe Demhasaj që militojnë në kategorinë kryesore të futbollit zviceran.

Albian Ajeti (Foto: Basel/Twitter)

Ajeti ka gjetur golin e parë me Baselit këtë fundjavë në fitoren 4-2 ndaj Grasshoppersit.

Sulmuesi shqiptar ka shënuar në minutën e 64-të për 3-0 pas asistimit të Silvan Widmer.

Në anën tjetër, edhe Demhasaj ka shënuar golin e parë në këtë javë në fitoren 4-2 të Luzernit ndaj Luganos.

Shkelëqim Demhasaj

Demhasaj ka tundur rrjetën në minutën e 22-të teksa ka ndihmuar skuadrën e tij të kthehet në lojë duke barazuar në 1-1.

Sigurisht këto gola janë tregues i qartë se dyshja Ajeti-Demhasaj mund të konkurrojnë për golashënuesin e vitit në Zvicër, pasi edhe në sezonin e kaluar kanë shënuar shumë gola. /Telegrafi/

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes