Se në aspektin individual jemi më të suksesshëm se sa në atë kolektiv, tregon rasti edhe me kreatoren e modës, Fjolla Nila.

Kjo e fundit tashmë është bërë e njohur edhe në rrafshin ndërkombëtar, ku ka filluar të bashkëpunoj me artisteve hollivudiane.

Një bashkëpunim të fundit e ka pasur me aktoren indiane, Aishwarya Rai, e cila ditë më parë ka parakaluar në qilimin e kuq në Kuvajt, në një ngjarje të organizuar nga Longines.

View this post on Instagram

⏱✨💕

A post shared by AishwaryaRaiBachchan (@aishwaryaraibachchan_arb) on Jan 23, 2019 at 4:04pm PST

Kreatorja jonë ka dhënë në një prononcim për Telegrafin se si ka arritur bashkëpunimi mes brendit “Fjolla Nila” dhe aktores 45-vjeçare.

“Stilisti i aktores më ka kontaktuar personalisht rreth koleksionit të fundit të fustaneve. Ne i kemi dërguar një të tillë dhe aktores i ka pëlqyer shumë. Ajo fustanin e ka veshur në ngjarjen e organizuar në kryeqytetin francez”, tha Fjolla.

Reklama
Reklama

Ajo pritet që të ketë bashkëpunime edhe me yje të tjera ndërkombëtare që janë pjesë e kinematografisë amerikane.

Ndryshe, Nila gjatë muajit shkurt të këtij viti do të nxjerr koleksionin më të ri të quajtur “Hautecouture 2019” gjersa për të parë koleksionet e reja të kosovares, klikoni KËTU/Telegrafi/