LAJMI I FUNDIT:

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” – Luca Toni flet për ‘diktatorin e futbollit’ Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” – Luca Toni flet për ‘diktatorin e futbollit’ Van Gaal

Luca Toni ka ndarë një moment qesharak për trajnerin e njohur Louis van Gaal gjatë kohës së tyre së bashku në Bayern Munich.

Kur Van Gaal iu bashkua si trajner në vitin 2009, Toni e kishte vendosur tashmë veten si golashënuesi i mirë i skuadrës.


Tensionet u ndezën mes tyre pasi Van Gaal e bëri të qartë se do të largonte çdo lojtar që nuk e konsideronte mjaft të mirë.

Dyshja kanë funksionuar mirë, pasi Toni shënoi 58 gola në 89 ndeshje për Bayern Munich me holandezin.

“Ai ka një temperament të keq dhe u qaset lojtarëve në mënyrën e gabuar. Ai është një diktator, përveç rrethit të tij të ngushtë të holandezëve”.

“Një ditë ai i tha skuadrës ‘ju nuk i keni topat që kam unë’ dhe i hoqi pantallonat. Por ai kishte një bark të madh, kështu që ne nuk mund t’i shihnim topat”, tregon Toni momentin interesant me trajnerin e njohur.

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Ligës së Kampionëve deri në vitin 2103, rezultate krejtësisht të çmendura
Lexo po ashtu Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Ligës së Kampionëve deri në vitin 2103, rezultate krejtësisht të çmendura

Van Gaal ka drejtuar edhe ekipe si Manchester United , Ajax dhe Barcelona, ndërsa aktualisht punon si këshilltar për gjigantët holandez. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

Largimi i radhës i papritur që mund të ndodhë te Real Madrid

La Liga
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Kalo në kategori