LAJMI I FUNDIT:

Ai mori afërsisht 600 mijë euro për katër ndeshje dhe e rrëzoi ekipin e tij në një kategori më poshtë – “Big Sam” theu edhe rekordin e vitit 2016

Ai mori afërsisht 600 mijë euro për katër ndeshje dhe e rrëzoi ekipin e tij në një kategori më poshtë – “Big Sam” theu edhe rekordin e vitit 2016

Sam Allardyce, i njohur si “Big Sam”, mori drejtimin nga Leeds United katër ndeshje para përfundimit të Ligës Premier për t’i shpëtuar ata nga rënia.  Megjithatë, ai nuk ia doli me këtë.

Reklama

Në këto katër ndeshje, ai arriti vetëm një pikë kundër Neëcastle, ndërsa humbi nga Manchester City, West Ham dhe Tottenham.

Kështu, nga vendi i parafundit me pesë pikë më pak se zona e sigurt, ai zbriti një kategori më poshtë.

Pasi Allardyce nuk e përmbushi qëllimin e vendosur, ai ra dakord me klubin për të ndërprerë bashkëpunimin me pëlqim reciprok.

Duhet thënë se eksperti me përvojë angleze për katër ndeshjet e sipërpërmendura të pasuksesshme fitoi deri në gjysmë milioni funte, ose pak më shumë se 580 mijë euro.

Allardyce theu gjithashtu rekordin famëkeq si trajneri me kohëzgjatjen më të shkurtër në një klub të Ligës Premier.

Tabela e Ligës Premier do të dukej shumë më ndryshe nëse nuk do të përdorej VAR-i
Lexo po ashtu Tabela e Ligës Premier do të dukej shumë më ndryshe nëse nuk do të përdorej VAR-i

Ai i kaloi vetëm 30 ditë në Leeds, duke e rrezuar nga froni trajnerin Les Reed, që menaxhoi Charlton Athletic për dhjetë ditë më shumë në vitin 2006. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Onana pranon fajin për humbjen e Man Utd ndaj Bayernit, Ten Hag nuk mendon kështu

Liga e Kampionëve
Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Xherdan Shaqiri ndëshkohet me karton të kuq në humbjen e Chicago Fire

Ligat tjera
Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Man Utd mund të nënshkruajë falas në janar zëvendësuesin e Sanchos, katër emra në listë

Premier League
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Formacioni i mundshëm i Ballkanit kundër Viktoria Plzen në Ligën e Konferencës

Formacioni i mundshëm i Ballkanit kundër Viktoria Plzen në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Kalo në kategori