LAJMI I FUNDIT:

“Ai kushton 150 milionë euro”, Matthaus vlerëson lartë yllin e ri Musiala

“Ai kushton 150 milionë euro”, Matthaus vlerëson lartë yllin e ri Musiala

Legjenda e futbollit gjerman, Lothar Matthaus, beson se 19-vjeçari i Bayern Munich, Jamal Musiala është një talent i jashtëzakonshëm.

Sipas tij vlera realit e lojtarit është 150 milionë euro, por nuk beson që Bayern Munich do ta shes.

“Musiala është e ardhmja e klubit dhe, gjithashtu, një figurë tepër popullore. Musiala bën diferencën dhe shënon shumë gola”.


“Nëse dikush do të donte ta blinte tani, do të duhej të paguante gati 150 milionë euro. Por ky nuk është problem sepse ai sigurisht nuk është në shitje”, ka thënë Matthaus për Sky.

Vlera e lojtarit vlerësohet nga Transfermarkt rreth 65 milionë euro dhe kontrata e tij është deri në vitin 2026.

Musiala iu bashkua radhëve të të rinjve të Bayernit në vitin 2019, duke ardhur nga Chelsea, pasi kishte luajtur më parë për Southampton.

Ai ka dy shtetësi atë gjermane dhe angleze , por vitin e kaluar vendosi të luajë për kombëtaren A të Gjermanisë.

Në tre ndeshjet e para zyrtare për Bayernin, ai shënoi katër gola dhe dha një asistim.  /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

Goditje e rëndë për Barcelonën: Nuk do të mund të regjistrojë asnjë transferim derisa të marrë një vendim tronditës

La Liga
Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Autogoli i vitit u shënua nga Vida në portën e Strakoshës - AEK kishte katër gola epërsi, por mbeti me një

Ligat tjera
Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Ylli i Chelseat kapet me rivalin në ndeshje miqësore vetëm pas dy minutave lojë

Premier League
ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

ESPN zgjedh tre lojtarët më të mirë të shekullit – vendi i tretë i befason të gjithë

Ndërkombëtare
Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Reagon edhe Leo Messi për skandalin në Lojërat Olimpike në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Mascherano nuk përmbahet kur pyetet për skandalin në ndeshjen Argjentinë-Marok

Përfaqësueset
Kalo në kategori