LAJMI I FUNDIT:

Aeroplani Boeing 737 rrëzohet menjëherë pas ngritjes në Hawaii

Aeroplani Boeing 737 rrëzohet menjëherë pas ngritjes në Hawaii

Një aeroplan me ngarkesë, Boeing 737, është rrëzuar në brigjet e Hawai pasi raportohet se ka pasur telashe në motor.

Reklama

Sipas Autoritetit Federal të Aviacionit (FAA), Garda Bregdetare shpëtoi të dy personat që gjendeshin në bord, raporton BBC, përcjell Telegrafi.

Aeroplani ishte në rrugë nga Honolulu për në ishullin Maui, por ra në ujë menjëherë pas ngritjes, vetëm tre kilometra nga Aeroportoi i Kalaeloa.

FAA dhe Bordi Kombëtar i Sigurisë së Transportit do ta hetojnë rrëzimin.

Ende nuk dihet se çfarë ndodhi me aeroplanin. /Telegrafi/