LAJMI I FUNDIT:

Hawaii

38 Artikuj

Ndoqën gabimisht navigacionin, turistët në Hawaii përfunduan me automjetin e tyre në oqean

Ndoqën gabimisht navigacionin, turistët në Hawaii përfunduan me automjetin e tyre në oqean

Auto Fun
Kina mendohet të jetë përgjegjëse për lëshimin e rrezeve lazer mbi shtetin amerikan Hawaii

Kina mendohet të jetë përgjegjëse për lëshimin e rrezeve lazer mbi shtetin amerikan Hawaii

Shkencë
Shpërthimi i vullkanit më të madh aktiv në botë, lava e zjarrtë ‘spërkat’ deri në 60 metra lartësi – paralajmërime se mund të ndodhë ‘më e keqja’

Shpërthimi i vullkanit më të madh aktiv në botë, lava e zjarrtë ‘spërkat’ deri në 60 metra lartësi – paralajmërime se mund të ndodhë ‘më e keqja’

Nga Bota
Dallgë të mëdha vërshojnë në dasmën e një çifti në Hawaii

Dallgë të mëdha vërshojnë në dasmën e një çifti në Hawaii

Dështime
Helikopteri me gjashtë turistë rrëzohet në një fushë lave në Hawaii

Helikopteri me gjashtë turistë rrëzohet në një fushë lave në Hawaii

Amerika
Dy tërmete të fuqishme goditën brigjet e Hawaiit

Dy tërmete të fuqishme goditën brigjet e Hawaiit

Amerika
Nxënësit e shkollave japoneze dërguan një letër përmes një shishe xhami – 37 vjet më vonë ajo arrin në Hawaii

Nxënësit e shkollave japoneze dërguan një letër përmes një shishe xhami – 37 vjet më vonë ajo arrin në Hawaii

Kuriozitete
Këto janë 20 plazhet më të bukura në botë, dhe gjysma prej tyre gjenden në Evropë

Këto janë 20 plazhet më të bukura në botë, dhe gjysma prej tyre gjenden në Evropë

Nga Bota
Aeroplani Boeing 737 rrëzohet menjëherë pas ngritjes në Hawaii

Aeroplani Boeing 737 rrëzohet menjëherë pas ngritjes në Hawaii

Amerika
Baza ushtarake e Hawaiit lëshoi tre avionë luftarakë – arsyeja mbetet mister

Baza ushtarake e Hawaiit lëshoi tre avionë luftarakë – arsyeja mbetet mister

Amerika
Veshje tradicionale të dasmave në vende të ndryshme të botës

Veshje tradicionale të dasmave në vende të ndryshme të botës

Lifestyle
Miliarderi i Oracle Larry Ellison ka shpenzuar gjysmë miliardë dollarë për ta zhvilluar një ishull, ja se si e bleu 98% të tij

Miliarderi i Oracle Larry Ellison ka shpenzuar gjysmë miliardë dollarë për ta zhvilluar një ishull, ja se si e bleu 98% të tij

Interesante
Instruktori dhe piloti student “braktisën” aeroplanin që kishte probleme – fluturakja rrëzohet pranë brigjeve të Hawaiit

Instruktori dhe piloti student “braktisën” aeroplanin që kishte probleme – fluturakja rrëzohet pranë brigjeve të Hawaiit

Amerika
Nëntë të vdekur pas rrëzimit të një aeroplani në Hawaii

Nëntë të vdekur pas rrëzimit të një aeroplani në Hawaii

Nga Bota
Humbi 17 ditë në pyjet e Hawaii, instruktorja e jogës tregon tmerrin e përjetuar – publikohet momenti i gjetjes së saj (Foto/Video)

Humbi 17 ditë në pyjet e Hawaii, instruktorja e jogës tregon tmerrin e përjetuar – publikohet momenti i gjetjes së saj (Foto/Video)

Nga Bota
Modeli i ri që lansohet nga Hyundai gjatë muajit që vjen është quajtur Venue (Video)

Modeli i ri që lansohet nga Hyundai gjatë muajit që vjen është quajtur Venue (Video)

Modelet e Reja
Më të mirët në botë: aeroporti, ishulli, shteti, qyteti, hoteli…

Më të mirët në botë: aeroporti, ishulli, shteti, qyteti, hoteli…

Çfarë të vizitosh
Tualeti i aeroplanit u bllokua me pelena, udhëtarët u detyruan të urinojnë në qese plastike (Foto)

Tualeti i aeroplanit u bllokua me pelena, udhëtarët u detyruan të urinojnë në qese plastike (Foto)

Dështime
Fotografitë e martesës të shkrepura në zonat më të veçanta në botë (Foto)

Fotografitë e martesës të shkrepura në zonat më të veçanta në botë (Foto)

Fun Lajme
Një stuhi e fuqishme godet Hawain

Një stuhi e fuqishme godet Hawain

Nga Bota
Hawaii, në prag katastrofe – pritet të goditet nga uragani më i madh në 26 vite

Hawaii, në prag katastrofe – pritet të goditet nga uragani më i madh në 26 vite

Nga Bota
Oktapodi ‘shëtitet’ i kapur për këmbën e zhytëses, fokusi i shikuesve është krejt diku tjetër (Video)

Oktapodi ‘shëtitet’ i kapur për këmbën e zhytëses, fokusi i shikuesve është krejt diku tjetër (Video)

Fun Lajme
Shpërthimi i vullkanit në Hawaii bën që me shiun të bien edhe ‘kristale të gjelbra’ (Foto)

Shpërthimi i vullkanit në Hawaii bën që me shiun të bien edhe ‘kristale të gjelbra’ (Foto)

Interesante
Vullkani në Hawaii ende aktiv, shkatërron 87 shtëpi

Vullkani në Hawaii ende aktiv, shkatërron 87 shtëpi

Nga Bota