Aktorja dhe deputetja e njohur e Kuvendit të Kosovës, Adriana Matoshi, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale.

Shpesh ajo kujdeset që të ndajë me ndjekësit fotografi dhe video të ndryshme nga jeta e saj e përditshme apo aktivitetet profesionale.

Së fundmi, Matoshi ka realizuar një set të ri fotografik, në të cilin është shfaqur mjaft tërheqëse.

Foto: Adriana Matoshi/Instagram

Ajo ka publikuar në llogarinë e saj zyrtare në Instagram disa fotografi, ku është shfaqur mjaft joshëse e veshur me një fustan të zi me pika.

Foto: Adriana Matoshi/Instagram

Me flokët e saj bionde të lëshuara në valë të lirshme dhe një palë syze të zeza, Adriana bëri që dukja e saj në këto imazhe të duket edhe më e kompletuar.

Pëlqimet dhe komentet e shumta nga ndjekësit nuk kanë munguar, shumica prej të cilëve e kanë komplimentuar për vitalitetin.

Foto: Adriana Matoshi/Instagram

Krahas angazhimeve në kinematografi, Adriana Matoshi tash e më shumë se një vit ushtron edhe profesionin e deputetes së Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje. /Telegrafi/

Foto: Adriana Matoshi/Instagram