LAJMI I FUNDIT:

Adama Traore zbulon ‘sekretin’ për transformimin e tij trupor brenda pak vitesh – nuk ka ngritur pesha

Adama Traore zbulon ‘sekretin’ për transformimin e tij trupor brenda pak vitesh – nuk ka ngritur pesha

Adama Traore tashmë njihet për fizikun e tij impresionues dhe pak kush e kishte menduar se do të shndërrohej në një lojtar të tillë.

Reklama

Anësori i Wolverhampton Wanderers ka bërë një trup me shumë muskuj e që shumë mbrojtës nuk po ia arrijnë ta ndalin, fal edhe shpejtësisë së tij.

Për këtë të arritur jo pak të vogël, Traore ka treguar për dietën të cilës i përmbahet strikt dhe ushqimin që konsumon.

“E gjithë palestra ime përbëhet nga këshillat e trajnerit personal. Por, unë nuk bëjë pesha, Gjenetika ime ka bërë që muskujt e mi të rriten shumë”, ka thënë spanjolli.

“Unë marr shembuj të tjerë. Secili person duhet të adaptohet në atë që i përshtatet”.

“Unë bëj shumë çështje thelbësore. Sekreti është të njohësh trupin tënd dhe të përshtatësh trajnimin me gjendjen tënde fizike.”

Traore gjithashtu zbuloi se dieta është thelbësore në zhvillimin e tij.

“Kam fituar muskuj me stërvitje, pushim dhe ushqim. Ushqimi është thelbësor dhe e konsideroj atë një pjesë shumë të rëndësishme të stërvitjeve”.

“Uji – megjithëse nuk pi shumë në ndeshje – është jetik. Mbajtja e nivelit të ujit në trup është thelbësore për një atlet”.

“Unë përpiqem të ndryshoj sasinë e pjatave dhe të kem një dietë të larmishme, të shëndetshme dhe të ekuilibruar”.

“Mund të ha pak përzierje ushqimesh, si dhe një pjatë tipike maliane. Me salcë dhe oriz integral”.

“Gjithçka është bërë nga nëna ime, e cila është kuzhinierja më e mirë në botë. Pastaj, si të gjithë atletët, unë gjithashtu hedh shumë makarona italiane”.

Traore – i cili vajos krahët për të ndaluar kundërshtarët që të kapin atë – gjithashtu shpjegoi se puna e tij në palestër është krijuar për parandalimin e lëndimeve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Caktohet përfundimisht se ku do të zhvillohet ndeshja Zvicër - Kosovë

Ndërkombëtare
Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

Mikrofonat zbulojnë fjalët që Gavi ia tha Lewandowskit gjatë ndeshjes: Edhe pse 16 vite më i ri, spanjolli e ofendon polakun

La Liga
Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Po bën gabime skandaloze, Ten Hag thyen heshtjen dhe tregon se çfarë do të bëj me Onanan

Premier League
Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

Si u detyrua Boateng nga Barcelona që të gënjente në pyetjen që iu bë gjatë prezantimit të tij

La Liga
Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Kriza e madhe që ka kapluar Unitedin, Eriksen zbulon se çfarë po ndodhë në dhomat e zhveshjes

Premier League
I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

I vetmi që shkëlqeu te United, Hojlund godet rëndë bashkëlojtarët e tij

Premier League
Kalo në kategori