LAJMI I FUNDIT:

18 vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmë, diagnostifikohet me leukemi

18 vjeçari nga Prishtina ka nevojë për ndihmë, diagnostifikohet me leukemi

Robert Gashi, 18 vjeç nga Prishtina është diagnostifikuar me sëmundjen e rëndë të kancerit (Limfoma-Leukemia Burkitt) dhe ka nevojë urgjente për ndihmë.

Reklama

Lajmin për sëmundjen e të riut, 18 vjeçar e kanë bërë të ditur për Telegrafin familjarët e tij.

Ndërkaq në një shkrim të publikuar në rrjete sociale nëna e Robertit, Afërdita Gashi tregon se gjendja e djalit të saj është shumë e rëndë.

Ajo tregon se pas dy javë analizash të premten është konstatuar sëmundja e rëndë të cilën e bart djali i saj, e që kërkon një trajtim jashtë vendit për kurimin e kësaj sëmundje.

Sipas saj, trajtimi kushton 150 mijë euro dhe kurimi i tij mund të zgjas për një vit.

“Roberti im bir 18 vjeçar i rritur me shumë vuajtje nga unë e vetme si nënë, pas dy javë analizash u zbulua me sëmundjen e rëndë të kancerit ( Limfoma-Leukemia Burkitt ). Doktorët pasi zbuluan llojin e sëmundjes e cila është shumë agresive kërkojnë të niset urgjentisht jashtë shtetit, pasi çdo orë që kalon mund të jetë fatale për djalin tim. Kurimi i kësaj sëmundje mund zgjas deri në një vit me kimio-terapi dhe kushton 150 mije euro. Ju lutem si nënë të më ndihmoni sepse nuk i kam mundësitë. Është tepër urgjente, kush të mundet ta shpërndajë. E di që mbase shumë prej jush i kam shqetësuar me këtë status por nuk kam rrugë tjetër dhe për hatër të Zotit më ndihmoni ta shpëtoj tim bir. E kam rritur e vetme me shumë sakrifica dhe ëndrra ime është që djali të vazhdojë shkollën, në klasën e 12-të. Ju lutem, ju lutem dhe nuk di çfarë të shkruaj më, se halli ma ka copëtuar shpirtin. ZOTI ju shpërbleftë sepse unë nuk mundem. Vetëm tek Zoti dhe tek ju i kam shpresat. Me respekt dhe me lot nëna e Robertit 😢…”, ka shkruar nëna e Robertit.

Familja ka vënë në dispozicion këto të dhëna kushdo që mund të ndihmojë 18 vjeçarin, Robert Gashin:

Gofundme: https://www.gofundme.com/f/rsmkv-te-shpetojme-robertin

PayPal: https://www.paypal.com/donate/… fondacionifirdeus1@gmail.com

Të dhënat bankare në Zvicër

Name: Firdeus

Emri i Bankes: Post Finance

Adresse: Untere Scheugstr 3 8707 Uetikon am See

Konto Nr.: 15-387081-5

IBAN: CH94 0900 0000 1538 7081 5

BIC: POFICHBEXXX

Të dhënat bankare në USA 

Bank Name: Morton Community bank

Beneficiary Name: Friends of Fondacioni Firdeus

Routing Number: 071123204

Account number : 769397

Konto Gjermani 

Firdeus Germany Stiftung

Sparkasse Fürstenfeldbruck

IBAN: DE88 7005 3070 0032 2673 46

BIC: BYLADEM1FFB

Konto UK

FIRDEUS UK

Sort code23-14-70

Account number:88494986

IBAN: GB95 TRWI 2314 7088 4949 86

Address: TransferWise

56 Shoreditch High Street London

E1 6JJ United Kingdom

Të dhënat bankare në Shqiperi

Fondacioni Firdeus, Credins Bank,

Adresa e bankës: Rr Vaso Pasha, nr 8, Tirana, Albania.

SWIFT CODE CDISALTR

IBAN EURO:AL76 2121 1573 0000 0000 0088 3481

IBAN USD: AL33 2121 1573 0000 0000 0088 3479

Konto në Kosovë 

Fondacioni Shqiptarët për Shqiptarët Kosovë

IBAN  XKOS 1905001222031128

Banka Kombëtare Tregtare – Kosova

Fushë Kosovë

Swift Code: NCBAXKPR