Reali kthehet te fitorja (Video)

Real Madridi i është kthyer fitores në La Liga duke e mposhtur Levanten me rezultat 1-3 në Estadio Ciudad de Valencia.

U desh të kalonin 34 minuta për të parë gola në këtë sfidë. Rezultati u zhbllokua pas një penaltie të shkaktuar në favor të skuadrës mysafire.

Përgjegjësinë nga pika e bardhë e mori Cristiano Ronaldo dhe goditja e tij u ndal në rrjet (34’).

Pas vetëm katër minutash, Mayoral goditi drejt portës dhe reagimi i portierit Diego Marino bëri që topi të futej në portë (38’).

Mirëpo, skuadra vendase reagoi shumë shpejt për ta ngushtuar rezultatin me golin e Deyverson (39’).

Sidoqoftë, ky mbeti vetëm gol i nderit, pasi Mbretërit e fituan ndeshjen duke e shënuar edhe një gol në pjesën e dytë. Realizues ishte Isco (90’).

Real Madridi tash është nëntë pikë prapa Barcelonës (që nuk e ka zhvilluar ndeshjen e kësaj xhiroje). /Telegrafi/

GOL! Levante 0-1 Real Madrid C.F.: Cristiano Ronaldo

Posted by Telegrafi Sport on Wednesday, 2 March 2016

2-0: Levante UD – Real Madrid C.F.: Mayoral

1-2: Levante ngushton epërsinë e Realit.

Goli i Iscos ndaj Levantes.

Vinicius Junior do të bëhet lojtari më i shtrenjtë në histori, gjiganti evropian përgatitë ofertë bombastike për asin brazilian

Gabimi në Ligën e Kampionëve i kushton, UEFA pritet t’i jap një dënim të ashpër gjyqtarit Marciniak

Ylli i Barcelonës i hapur për një kalim në Ligën Premier – refuzon ofertat nga Arabia Saudite

Xavi Hernandez dëshiron që ylli i Barcelonës të shitet këtë verë si pjesë e planeve për ‘revolucion’

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Modric po largohet nga Real Madridi - ai ka porositur dhurata lamtumire për shokët e tij