LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Pefqeli dhe Hasanaj kthehen te Prishtina

Zyrtare: Pefqeli dhe Hasanaj kthehen te Prishtina

Mërgim Pefqeli dhe Donat Hasanaj janë rikthyer te Prishtina, pas një viti të kaluar në klubet tjera.

Reklama

Pefqeli kthehet pas një viti të kaluar te Llapi, ndërsa Hasanaj pas gjashtë muajve të kaluara te Drita dhe gjashtë muaj te Flamurtari.

Pefqeli dhe Hasanaj njihen si dy futbollistë që kanë kaluar të gjitha kategoritë tek shkolla e futbollit Prishtina, të vlerësuar dhe konsideruar ndër më të dalluarit nga shkolla jonë.

Pefqeli pas rikthimit te Prishtina ka thënë se ndjehet mirë në klubin amë, ndërsa ka shtuar se do të luftojë shumë që ta kthejnë titullin në kryeqytet.

“Ndjenja e rikthimit është shumë e mirë sepse u ktheva tek klubi i zemrës dhe fëmijërisë. Të bartësh fanellën bardhëekaltër është nderi i madh, veçanërisht për mua. U ktheva ngase e ndjeva vetën të obliguar të ndihmoj klubin qe titulli kampion të kthehet në Prishtinë sepse tifozëria që e kemi e meritojnë t’i shpërblejmë pas shumë vitesh. Unë ju premtoj qytetarëve të Prishtinës dhe tifozëve tanë të flaktë “Plisave” që do të jap 100 % nga vetja ime, që t’ia kthejmë nderin dhe madhështinë klubit duke kthyer titujt në kryeqytet”, ka thënë ai.

Në anën tjetër Hasanaj, ka thënë se është e vështirë t’i thuash jo Prishtinës.

“Rikthimi në klubin ku mora hapat e parë si futbollistë është emocionues dhe shumë sfidues njëkohësisht, pasi që ndjehesh i obliguar të japësh gjithmonë̈ më të mirën nga vetja, pasi që behet fjalë për klubin e zemrës dhe njëherë klubin më të madh në Kosovë. Prishtinës është vështirë t’i thuash jo. Çdo futbollist ëndërron që një ditë të vesh fanellën e Prishtinës, sidomos për ne që kemi kaluar gjitha moshat dhe jemi rritur këtu”.

“Klubi është emblema e qytetit dhe njëherit shpirti i saj. Kemi nevojë të madhe për mbështetje që të arrijmë objektivat së bashku. Shpresojë qe këtë vit titullin e kampionit ta kthejmë ne Prishtinë bashkë me “Plisat” të cilët në çdo moment janë afër nesh dhe klubit”, ka thënë Hasanaj. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

Kështu do të duket Real Madridi pa treshen Benzema, Modric dhe Kroos: Ancelotti do të bëjë tri transferime spektakolare

La Liga
Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Harry Kane ka refuzuar Bayern Munichin, por dy gjigantë evropianë mbeten në garë

Premier League
Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Ëndrra e Jurgen Klopp: Ky pritet të jetë formacioni startues i Liverpoolit me katër nënshkrime të reja

Premier League
Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Barcelona do të përjashtohet nga Liga e Kampionëve për një vit?

Liga e Kampionëve
Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Drita ndryshon tërësisht për sezonin e ri: Largime të shumta, oferta nga Evropa për yjet e skuadrës dhe afrimet e mundshme në verë

Lavdim Pireva
“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

“Galtier u shpreh jo shumë saktë” - PSG korrigjon trajnerin në lidhje me deklaratën për Leo Messin

Ligat tjera
Kalo në kategori