LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Eros Grezda, lojtar i ri i Manisa Football Club

Zyrtare: Eros Grezda, lojtar i ri i Manisa Football Club

Sulmuesi nga Kosova, Eros Grezda ka nënshkruar kontratë me klubin Manisa Football Club që militon në Ligën e Parë Turke.

Grezda i është bashkuar futbollit turk, pasi ka zyrtarizuar transferimin e tij te Manisa, ekip që transferojë para disa ditësh edhe mbrojtësin David Domgjoni.


Është vet faqja e klubit turk që ka konfirmuar transferimin e Grezdës me anë të një postimi.

“Klubi ynë i futbollit Manisa ka nënshkruar kontratë 1+1 vjeçare me sulmuesin kosovar Eros Grezda”, thuhet në njoftim e klubit turk.

I lumtur me nënshkrimin është shprehur edhe djaloshi nga Gjakova.

“Jam shumë i lumtur që vij në një klub të madh si Manisa Football Club. Jam në një klub të mirë dhe me projekt”.

“Shpresojmë që së bashku ta çojmë Klubin e Futbollit Manisa në Superligë, vendi që e meriton”, ka thënë Grezda pasi nënshkroi kontratën. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Futbollisti legjendar anglez kërkon të ndryshojë rregullin që favorizon vendasit në fazën e eliminimit nga çerekfinalet

Liga e Kampionëve
FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

FFK përjashton Ulpianën dhe Vllazninë e Pozharanit nga Liga e Parë

Liga e Parë
Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

Barcelona e mori nga klubi i kategorisë së tretë në Kroaci, Xavi thotë se talenti senegalez është gati për debutim

La Liga
“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

“Ai zhveshi pantallonat para gjithë skuadrës, por nuk pamë asgjë” - Luca Toni flet për 'diktatorin e futbollit' Van Gaal

Bundesliga
Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

Më shumë se një milion njerëz në rrugë pasi Athletic Bilbao fitoi trofe, në mesin e tyre edhe yll i Barcelonës

La Liga
Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

Xavi i gatshëm të qëndrojë te Barcelona, por klubi duhet të pajtohet me dy kërkesat e tij

La Liga
Kalo në kategori