LAJMI I FUNDIT:

Zyrtarë dhe biznesmenë amerikanë në Kosovë, pamje nga takimi me presidenten Osmani

Zyrtarë dhe biznesmenë amerikanë në Kosovë, pamje nga takimi me presidenten Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani të premten ka pritur në takim një delegacion të lartë të zyrtarëve e bizneseve të ndryshëm amerikanë (Partnership Opportunity Delegation) të organizuar nga Zyra e Partneriteteve Globale e Departamentit amerikan të Shtetit.

Reklama

Në këtë takim i pranishëm ishte dhe ambasadori Shteteve të Bashkuara të Amerikës (ShBA) në Kosovë, Jeffrey Hovenier.

Telegrafi ju sjell fotografi nga ky takim, që u mbajt në ambientet e Kuvendit të Kosovës.

Ndryshe, ky delegacion do të takohet gjatë ditës së sotme edhe me kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti. /Telegrafi/

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier para takimit me delegacionin amerikan /Foto: Ridvan Slivova/
Zyrtarë dhe biznesmenë amerikan në takim me presidenten Osmanin / Foto: Ridvan Slivova
Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier gjatë takimit me delegacionin amerikan /Foto: Ridvan Slivova/
Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier gjatë takimit me delegacionin e lartë të zyrtarëve e bizneseve të ndryshme amerikane /Foto: Ridvan Slivova/
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier gjatë takimit me delegacionin amerikan /Foto: Ridvan Slivova
Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe ambasadori amerikan në Kosovë, Jeff Hovenier gjatë takimit me zyrtarë dhe biznesmenë amerikan /Foto: Ridvan Slivova

Në trend Lajme

Më shumë
Shtëpia e Bardhë publikon raportin për numrin e ushtarëve amerikanë në Kosovë

Shtëpia e Bardhë publikon raportin për numrin e ushtarëve amerikanë në Kosovë

Lajme
Tregu i Gjelbër në Prishtinë përfshihet nga zjarri

Tregu i Gjelbër në Prishtinë përfshihet nga zjarri

Kronika e Zezë
Serwer: Washingtoni dhe Brukseli mbështesin Serbinë për ta larguar nga Moska, por Vuçiq po e bën të kundërtën

Serwer: Washingtoni dhe Brukseli mbështesin Serbinë për ta larguar nga Moska, por Vuçiq po e bën të kundërtën

Lajme
Shi e stuhi breshëri përfshijnë disa komuna të Kosovës

Shi e stuhi breshëri përfshijnë disa komuna të Kosovës

Lajme
Hill: Kemi probleme me kryeministrin Kurti

Hill: Kemi probleme me kryeministrin Kurti

Lajme
Kurti bisedon me sekretarin britanik për Punë të Jashtme, ia përmend modelin kroat të Asociacionit

Kurti bisedon me sekretarin britanik për Punë të Jashtme, ia përmend modelin kroat të Asociacionit

Lajme
Kalo në kategori