LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Auto Mita mbetet kompania numër 1 në Kosovë në auto industri – konfirmon ribrendimin (Video dhe Info Grafika)

Zyrtare: Auto Mita mbetet kompania numër 1 në Kosovë në auto industri – konfirmon ribrendimin (Video dhe Info Grafika)

• Auto Mita dominon industrinë e veturave të reja edhe për vitin 2018 duke mbetur pakontestueshëm lider i tregut.
• Pothuajse çdo e treta veturë e re e shitur në Kosovë është nga Auto Mita.
• Lanson brendimin me showroomin e ridisenjuar për një epokë të re.

Reklama

Tashmë edhe zyrtarisht është konfirmuar dominimi i jashtëzakonshëm i Auto Mitas në industrinë e veturave në Kosovë.

Viti 2018 ishte pa dyshim viti i Auto Mitas, ku distributori i autorizuar i prodhuesve të njohur të veturave konfirmoi dominimin e madh në auto industri.

Sipas shifrave të publikuara, mësohet se Auto Mita me tri brendet e saj të veturave zotëron afër 30% të tregut.

Kjo do të thotë se pothuajse se çdo e treta veturë e shitur në vend ishte nga Auto Mita.

Kështu, Auto Mita i ka kontribuar shtimit të veturave të reja me anë të llojllojshmërisë së veturave nga brendet për të cilat është distributor i autorizuar, Renault, Dacia dhe Nissan.

Së fundmi në Kosovë vetura e re më e shitur për vitin 2018 është e brendit Dacia, e cila po ashtu është pjesë e Auto Mita.

Zyrtare: Lista e të gjitha veturave të reja të shitura në vitin 2018, Dacia më e shitura në Kosovë
Lexo po ashtu Zyrtare: Lista e të gjitha veturave të reja të shitura në vitin 2018, Dacia më e shitura në Kosovë

Kjo ka ndikuar që rrugët e Kosovës të jenë me më shumë vetura të reja, ka ndikuar që ambienti të jetë më ekologjik dhe numri i aksidenteve e telasheve në rrugë të jetë minimal.

Kontributi masiv në zhvillimin e një komunikacioni si në Evropë, është përqafuar nga qytetarët dhe adhuruesit e veturave, të cilët kanë shfrytëzuar format atraktive të financimit për veturat, ofertat ekskluzive të Auto Mitas dhe cilësinë e hatashme të veturave.

Këtë sukses Auto Mita po e manifeston me një ndryshim, me një rifreskim imazhi, duke sjellë edhe logon që përfaqëson një identitet të ri të një kompanisë tashmë të njohur si lidere për auto industrinë në vend. /Telegrafi/

Në trend Auto

Më shumë
Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Rolls-Royce Cullinan Blue Shadow Edition është frymëzuar nga hapësira

Auto
Një Oldsmobile 442 është nxjerrë nga hambari - pamjet janë befasuese pas pastrimit të parë të veturës klasike në 20 vjet

Një Oldsmobile 442 është nxjerrë nga hambari - pamjet janë befasuese pas pastrimit të parë të veturës klasike në 20 vjet

Auto
Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Tre Tesla Roadster të rinj të braktisur në Kinë u blenë nga një prodhues makinash tashmë i falimentuar

Auto
Del në ankand një Ford Sierra i rrallë

Del në ankand një Ford Sierra i rrallë "i papërlyer", i lënë në një garazh për 20 vjet - pas një renovimi që kushtoi rreth 10 mijë euro

Auto
Po lëvizte me shpejtësi të madhe në Georgia, detaje të ngjarjes kur një veturë 'u ngjit' mbi karrotrec dhe fluturoi 36 metra

Po lëvizte me shpejtësi të madhe në Georgia, detaje të ngjarjes kur një veturë 'u ngjit' mbi karrotrec dhe fluturoi 36 metra

Auto
Citroen prezanton modelin hibrid C5 Aircross

Citroen prezanton modelin hibrid C5 Aircross

Auto
Kalo në kategori