LAJMI I FUNDIT:

Zyrtare: Amir Rrahmani te Napoli deri në vitin 2027

Zyrtare: Amir Rrahmani te Napoli deri në vitin 2027

Napoli dhe Amir Rrahmani kanë vazhduar marrëveshjes mes tyre deri në vitin 2027 me opsion për të vazhduar edhe për një vit tjetër.

Reklama

Mbrojtësi i Përfaqësueses së Kosovës, ishte ndër më meritorët që Napoli u shpall kampion i Serie A.

Klubi ka njoftuar zgjatjen e kontratës me një postim në rrjetet sociale.

“SSC Napoli njofton se ka zgjatur kontratën për paraqitjen sportive të futbollistit Amir Rrahmani deri më 30 qershor 2027 me opsionin e klubit për ta vazhduar atë deri më 30 Qershor 2028”, thuhet në njoftim.

Rrahmani kishte kaluar në Napoli nga Hellas Verona, ku tregoi po ashtu paraqitje shumë të mira. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

“Është e vështirë të kuptosh”, Mourinho ‘shfryn’ ndaj Renato Sanchesit

Serie A
Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Mund ta kishin nënshkruar për vetëm tre milionë euro më 2017, Liverpoolit tani i duhet të paguajë 200 milionë euro për pasuesin e Salah

Premier League
Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Aksidentohet autobusi i KFF Jakova, lëndohet tetë futbolliste dhe trajneri

Sport vendor
Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Warren Zaire-Emery apo 'roboti' i Luis Enriques, 17-vjeçari i pazëvendësueshëm te PSG

Ligue 1
Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

Zbulohet klauzola sekrete në kontratën e re të Xavit me Barcelonën

La Liga
Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Tre shqiptarë në kërkim nga policia angleze, vodhën 300 mijë funte në shtëpinë e Sterlingut

Ndërkombëtare
Kalo në kategori