Adam Lallan ka rinovuar kontratën me Liverpoolin, duke i lejuar atij që të përfundojë këtë edicion.

Mesfushori do të qëndrojë pjesë e skuadrës së Jurgen Kloppit deri në fund të muajit korrik, në mënyrë që të përfundonte ky sezon që ishte suspenduar nga coronavirusi.

Lallana ka thënë se është i lumtur që do të përfundojë edicionin me The Reds, dhe do të festojë titullin e Ligës Premier.

“Jam shumë i lumtur që do të kem shansin që të përfundojë edicionin – nënkupton shumë për mua dhe familjen time”, ka thënë ai.

“Është një gjë pozitive për mua, në mënyrë që të ndihmojë skuadrën deri në fitimin e titullit të këtij edicioni dhe dua të jem pjesë e triumfit”, ka shtuar më tej ai.

Klopp e ka falënderuar lojtarin për besnikërinë ndaj klubit dhe e ka vlerësuar lartë kontributin e tij të dhënë gjatë viteve në Anfield. /Telegrafi/