LAJMI I FUNDIT:

Zoom lanson mundësinë e monetizimit me video në platformë, lanson OnZoom

Zoom lanson mundësinë e monetizimit me video në platformë, lanson OnZoom

Platforma dominante në video konferenca aktualisht, Zoom po vazhdon të sjell tipare dhe karakteristika të reja interesante për përdoruesit. Ndërsa Zoom po vazhdon të rrisë karakteristikat e saj që synojnë takimet e zakonshme, platforma e njohur poashtu po fillon gjithashtu një treg për të ndihmuar përdoruesit të fitojnë para nga videot e tyre.

Reklama

Ndërsa Zoom është përdorur kryesisht për takime, ligjërata online dhe klasa të ndryshme, raste të reja përdorimi janë shfaqur gjithashtu në muajt e fundit që e çuan atë të ofrojë opsione të reja, ndoshta të papritura prej nesh.

Zoom tani po përdoret për gjëra si ngjarje në internet, konferenca, klasa dhe gjithçka në mes, dhe pikërisht këtu hyn shërbimi i ri i lansuar që kompania e ka emërtuar – OnZoom.

OnZoom është një treg i ri i ofruar nga Zoom që i lejon përdoruesit e Zoom të fitojnë para nga këto ngjarje, kryesisht duke shitur bileta. OnZoom ndihmon me listimin e ngjarjeve, faturimin përmes PayPal ose kartave të kreditit, madje edhe në promovim përmes emailave.

Shërbimi është ende në fazën beta, megjithëse është ende e paqartë nëse do të funksionojë në një periudhë më afatgjatë.

Në trend Teknologji

Më shumë
Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Google ka penalizuar gjuhën shqipe nga platformat Google Ads dhe Adsense, iniciuesi i peticionit tregon se çka po humbin bizneset dhe mediat në trevat shqiptare

Muhamet Hajrullahu
IBM lansoi platformën e re me Inteligjencë Artificiale watsonx

IBM lansoi platformën e re me Inteligjencë Artificiale watsonx

Teknologji
Specifikat e telefonit Motorola Edge +, i lansuar tanimë në disa tregje të caktuara

Specifikat e telefonit Motorola Edge +, i lansuar tanimë në disa tregje të caktuara

Teknologji
Inteligjenca Artificiale paraqet

Inteligjenca Artificiale paraqet "rrezik ekzistencial", thotë ish-CEO i Google, Eric Schmidt

Teknologji
Nuk luan si Lionel Messi, por ky robot me katër këmbë befason me lëvizjet e tij me top

Nuk luan si Lionel Messi, por ky robot me katër këmbë befason me lëvizjet e tij me top

Teknologji
Mira Murati në Doku.Tech: Inteligjenca Artificiale do të transformojë botën tonë

Mira Murati në Doku.Tech: Inteligjenca Artificiale do të transformojë botën tonë

Teknologji
Kalo në kategori