LAJMI I FUNDIT:

Zlatko Dalic publikon listën e Kroacisë për Katar 2022: Kroatët kanë sërish skuadër për të luftuar për vendet e para

Zlatko Dalic publikon listën e Kroacisë për Katar 2022: Kroatët kanë sërish skuadër për të luftuar për vendet e para

Përzgjedhësi i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka shpallur listën e lojtarëve që do  të udhëtojnë në Kampionatin Botëror të Katarit, në të cilën janë 26 futbollistë.

Tetë futbollistë kanë rënë nga lista e gjerë dhe nuk ka pasur surpriza dhe duket qartë se Kroacia ka sërish një ekip për një renditje të lartë në Botëror, ku do të mbrojë titullin e nënkampiones së botës.


Kroacia ndeshjen e parë në Botëror do ta luajë më 23 nëntor kundër Marokut.

Katër ditë më pas do të luajë kundër Kanadasë, ndërsa grupin do ta mbyllë me një duel kundër Belgjikës.

Kupa e Botës në Katar do të luhet nga 20 nëntori deri më 18 dhjetor të këtij viti.


Portierë: Livakovic, Ivusic, Grbic

Mbrojtësit: Gvardiol, Lovren, Sosa, Juranović, Sutalo, Vida, Erlić, Stanišić, Barišić

Mesfushorët: Modric, Brozovic, Kovacic, Pasalic, Mayer, Vlasiq, Suçic, Jakic

Sulmuesit: Perisic, Petkovic, Kramaric, Budimir, Livaja, Orsic


/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve

"Keni merituar një lamtumirë ndryshe, trajner fitimtar" - ylli i Juventusit del në krah të Allegrit

Serie A
Tension, shtyrje dhe ofendime pas matjeve zyrtare mes Fury dhe Usyk

Tension, shtyrje dhe ofendime pas matjeve zyrtare mes Fury dhe Usyk

Boks

"West Ham nuk luan që ta bëjë Arsenalin kampion" - Moyes flet për ndeshjen me Man Cityn dhe objektivin e skuadrës së tij

Premier League
Zvicra publikon listën preliminare për Euro 2024, mes tyre gjashtë shqiptarë

Zvicra publikon listën preliminare për Euro 2024, mes tyre gjashtë shqiptarë

Përfaqësueset
Kalo në kategori