Policia e Kosovës përmes raportit 24 orësh ka dhënë detaje lidhur me zjarrin që përfshiu një pjesë të pyllit në fshatin Cërrnushë të Mitrovicës, ku u rrezikuan edhe disa shtëpi.

Sipas raportit thuhet se banorët e dy shtëpive që rrezikoheshin nga zjarri janë evakuuar.

Zjarret në rajonin e Mitrovicës së Jugut janë nën kontroll Zjarret në rajonin e Mitrovicës së Jugut janë nën kontroll

“Raportohet se në rrethana të panjohura është kapluar nga zjarri një pjesë e pyllit ku zjarri kishte rrezikuar edhe disa shtëpi në fsh. Zasell. Banorët e dy  shtëpive janë larguar”, thuhet në raport.

Policia më tej njofton se në vendin e ngjarjes kanë dalë zjarrfikësit, FSK dhe KFOR-i.

Zjarret në disa fshatra të Mitrovicës - Policia, FSK-ja dhe KFOR-i u dalin në ndihmë banorëve Zjarret në disa fshatra të Mitrovicës - Policia, FSK-ja dhe KFOR-i u dalin në ndihmë banorëve

“Në vend-ngjarje kanë dalë njësitet e zjarrfikësve, FSK-së dhe KFOR-i me helikopter. Zjarri është lokalizuar pjesërisht  por vazhdon në përmasa më të vogla. Nuk raportohet për të lënduar”, thuhet në raport. /Telegrafi/

Reklama
Reklama