LAJMI I FUNDIT:

Zjarr në një pallat në Dubai, 16 të vdekur dhe disa të tjerë të lënduar

Zjarr në një pallat në Dubai, 16 të vdekur dhe disa të tjerë të lënduar

Një zjarr ka përfshirë një ndërtesë apartamentesh në Dubai, duke vrarë 16 persona dhe duke plagosur nëntë të tjerë, thanë autoritetet.

Reklama

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, zjarri përfshiu ndërtesën pesëkatëshe në zonën Al Murar të lagjes historike Deira të Dubait, që është vendi i tregjeve të tij të arit dhe erëzave, një atraksion i madh turistik në qytet.

Atje, tashmë do të kryhet një hetim se si filloi zjarri.

Ndërtesa është në një nga zonat më të vjetra të qytetit, një strehë e dendur e populluar e rrugëve dhe rrugicave.

Një burrë që po punonte aty pranë kur shpërtheu zjarri tha për Associated Press se kishte pasur një shpërthim, i ndjekur nga tym i dendur i zi. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Inteligjenca britanike: Rusët u mundën në Bakhmut, janë të zhgënjyer - flasin për humbje të mëdha

Evropa
Trump pozoi me një armë: Dua ta blej një

Trump pozoi me një armë: Dua ta blej një

Amerika
Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Ishin strehuar në istikame duke menduar se nuk do t’i shohin, momenti kur droni kamikaz ukrainas godet ushtarët rusë

Evropa
ISW: Ekzistojnë tri parakushte për një përparim të rëndësishëm në Ukrainë

ISW: Ekzistojnë tri parakushte për një përparim të rëndësishëm në Ukrainë

Evropa
Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Kthimi i tij në punë do të kushtonte mbi 500 milionë dollarë – ja çfarë ka mbetur nga aeroplani më i madh në botë, i shkatërruar në Ukrainë

Botë
Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Vrasja e policit në veri, avokati serb Stojkoviq: Sulmi nuk do të ishte i mundur pa mbështetjen e Aleksandar Vuçiqit dhe BIA-s për FSB-në ruse

Serbia
Kalo në kategori