LAJMI I FUNDIT:

Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

Zinchenko befason të gjithë, luajti Counter-Strike dhe fitoi ndaj ekipit nga Kosova

Ylli ukrainas i Arsenalit, Olesandr Zinchenko ishte pjesë e fitores së ekipit të tij Passion UA ndaj kosovarëve të Illyrians në Counter-Strike 2 ose e njohur ndryshe si CS2.

Komuniteti i ‘esports’ mbeti i befasuar pasi Zinchenko bëri një paraqitje të pazakontë në turneun e CS2, United TwentyOne.

Futbollisti i Arsenalit iu bashkua një ndeshjeje konkurruese të Counter-Strike 2 për skuadrën Passion UA ndaj Illyrians.

“Për shkak të problemeve me internetin, zeRRoFIX nuk mund të luajë kundër Illyrian në United TwentyOne. Pra, ne morëm zëvendësuesin më të madh që mund të gjenim – themeluesi ynë Oleksandr Zinchenko hyn në lojë”, thuhej në njoftim.

Passion UA është ekip i themeluar nga Zinchenko, i cili zëvendësoi një lojtar tjetër të quajtur Eduard “zeRRoFiX” Petrovskyi, i cili nuk ishte në gjendje të merrte pjesë për shkak të problemeve të internetit.

Në fund, ekipi ukrainas fitoi me rezultat 2-1 me ‘mapa’ ndaj ekipit nga Kosova.

Paraqitja e Zinchenkos në CS2 ka befasuar të gjithë dhe tashmë është bërë virale në rrjetet sociale. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

E paparë deri tani: Mbappe pasi u zëvendësua në pjesën e parë, shkoi te nëna e tij në tribunë për të parë ndeshjen

Ligue 1
Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Zbulohet lista prej 20 ekipeve që përfitojnë më së shumti para bazuar në shitjet e fanellave

Ndërkombëtare
Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

Ka klauzolë largimi prej 1 miliard euro, por Barcelona e gatshme ta shes yllin e saj për vetëm 40 milionë

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Endrick do të luajë ndeshjen e tij të parë në “Santiago Bernabeu” shumë më shpejt nga sa e prisnit

Ndërkombëtare
Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Këta janë dhjetë lojtarët shqiptarë më të paguar në futboll – Muriqi më lartë se Xhaka, befasojnë Hysaj dhe Muçi

Ligat tjera
Kalo në kategori