Legjenda e Real Madridit, Zinedine Zidane, do të bëhet gjysh këtë vit kur edhe i mbush 50 vjet.

Djali i madh i ikonës franceze të futbollit, Enzo, ka njoftuar përmes rrjeteve sociale se do të bëhet baba.

26-vjeçari dhe partnerja e tij e kanë publikuar në Instagram një imazh të ultratingullit për ta konfirmuar shtatzëninë.

View this post on Instagram

A post shared by Enzo Zidane (@enzo)

“Falënderues”, është përshkrim që ia ka vënë Enzo fotografisë së postuar që pasohet me një tjetër imazh të partneres së tij.

Mesfushori Enzo, i cili aktualisht është lojtar i ekipit nga liga e dytë franceze, Rodez, e ka filluar karrierën pikërisht te Real Madridi.

Edhe vëllai më i vogël e tij, Luca (23 vjeçar), është futbollist dhe aktualisht është portier i Rayo Vallecanos në Spanjë. /Telegrafi/