LAJMI I FUNDIT:

I zhdukur prej gjashtë muajsh, nis sekuestrimi i pasurive të Ervis Martinajt

I zhdukur prej gjashtë muajsh, nis sekuestrimi i pasurive të Ervis Martinajt

Prokuroria e Posaçme (SPAK) ka sekuestruar 34 pasuri të luajtshme dhe të paluajtshme të atij që njihet si bosi i lojërave të fatit në Shqipëri, Ervis Martinaj.

Reklama

Burime bëjnë me dije se nën sekuestro kanë përfunduar dhe pasuritë e familjarëve të tij, të cilat të marra së bashku kapin një vlerë rreth 10-15 milionë euro.

Euronews Albania disponon listën e pasurive, ndërkohë që mësohet se policia po kryen prej mëngjesit të kësaj të mërkure ekzekutimin e këtyre sekuestrove.

Mes pasurive janë sekuestruar automjete, llogari bankare, tokë dhe aksione në shumë kompani të rëndësishme.

Sekuestrimet më sohet se janë bërë pas vendimit të GJKKO.

Lëvizja e autoriteteve ka ardhur më shumë se gjashtë muaj pas zhdukjes së Martinajt, teksa ende nuk dihet nëse është gjallë apo është vrarë. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

KFOR-i amerikan dhe serbët “shtensionojnë” situatën në Leposaviq, i masin forcat në tërheqjen e litarit

Lajme
A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

A do ta përkrah LDK-ja mocionin për rrëzimin e Qeverisë, flet Abdixhiku

Lajme
Kryeministri bëri publike emrat e grupeve kriminale që u përfshinë në protestat në veri – Prokuroria Speciale nuk përgjigjet

Kryeministri bëri publike emrat e grupeve kriminale që u përfshinë në protestat në veri – Prokuroria Speciale nuk përgjigjet

Jehona Hulaj
Kryetarët e komunave në veri po vazhdojnë punën - flasin Atiq, Peci e Zeqiri

Kryetarët e komunave në veri po vazhdojnë punën - flasin Atiq, Peci e Zeqiri

Elfije Boletini
Sveçla njofton se është arrestuar personi i cili kërcënoi nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit

Sveçla njofton se është arrestuar personi i cili kërcënoi nënkryetaren e Komunës së Leposaviqit

Lajme
Operacioni

Operacioni "Shpërndarësi 3", Policia sekuestron drogë, vetura, para dhe arreston katër persona në Gjilan

Lajme
Kalo në kategori