LAJMI I FUNDIT:

Zeqiri: Nuk shoh interes të serbëve që do t’u përgjigjen institucioneve të Kosovës për zgjedhje

Zeqiri: Nuk shoh interes të serbëve që do t’u përgjigjen institucioneve të Kosovës për zgjedhje

Kryetari i Zubin Potokut, Izmir Zeqiri tha se vazhdon të jetë pro dorëheqjes vullnetare, pasi që sipas tij kjo dorëheqje do të jetë më  e dinjitetshme.

‘’Unë gjithmonë kam qenë pro dorëheqjeve vullnetare mirëpo duke i parapriu një marrëveshje politike dhe një dorëheqje vullnetare do ishte me e dinjitetshme’’, tha Zeqiri në  RTV21.

Duke folur për zgjedhjet në Komunat veriore të Kosovës, Zeqiri tha se nuk sheh ndonjë mundësi që qytetarët serbë të marrin pjesë në zgjedhje pa marrë ndonjë udhëzim nga Beogradi.

‘’Nuk shoh interes të qytetarëve serbë që do t’u përgjigjen institucioneve të Kosovës qofte për zgjedhje ose për tu punësuar’’, tha Zeqiri.

Tutje i pyetur për nënshkrimin e peticionit nga qytetarët serbë për shkarkimin e tij, Zeqiri tha se ‘’nuk ka vërejtur ndonjë informacion se është duke zhvilluar ndonjë aktivitet i tillë’’.


Në trend Lajme

Më shumë
Rigjykimi në rastin ndaj Krivaqës, deklaratat e Osmanit për raportet me miqtë ndërkombëtarë dhe zjarri në Shtëpinë e Pleqve – lajmet e javës

Rigjykimi në rastin ndaj Krivaqës, deklaratat e Osmanit për raportet me miqtë ndërkombëtarë dhe zjarri në Shtëpinë e Pleqve – lajmet e javës

Besnike Salihu
Çka na tregon një CRP e lartë? Mikrobiologia Hajdari flet për rëndësinë e kësaj analize

Çka na tregon një CRP e lartë? Mikrobiologia Hajdari flet për rëndësinë e kësaj analize

Besnike Salihu
“Nuk u përmbajta më, qëllova mbi të disa herë”, rasti i vrasjes së Pëllumb Metaj - zbardhet dëshmia e djalit

“Nuk u përmbajta më, qëllova mbi të disa herë”, rasti i vrasjes së Pëllumb Metaj - zbardhet dëshmia e djalit

Lajme
Vetura godet bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Vetura godet bashkëshortin e Shkurte Fejzës

Lajme
Plotësoi vendime për kundërvajtje fiktive me të dhëna të pasakta të qytetarëve – arrestohet polici në Gjakovë i dyshuar për ryshfet

Plotësoi vendime për kundërvajtje fiktive me të dhëna të pasakta të qytetarëve – arrestohet polici në Gjakovë i dyshuar për ryshfet

Kronika e Zezë
Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

Escobar: Jemi të shqetësuar, Qeveria e Kosovës nuk po na trajton si partner

Lajme
Kalo në kategori