LAJMI I FUNDIT:

Zënkë e çastit në çift që përfundoi me sulm ndaj gruas, Policia raporton disa raste të dhunës në familje në 24 orë

Zënkë e çastit në çift që përfundoi me sulm ndaj gruas, Policia raporton disa raste të dhunës në familje në 24 orë
Foto: Ilustrim

Policia e Kosovës ka raportuar disa raste të dhunës në familje në 24-orët e fundit.

Rastet e dhunës janë raportuar në Podujevë, Fushë-Kosovë, Kaçanik, Klinë.


Podujevë / 02.04.2024 – 18:00. Viktima f/kosovare ka njoftuar policinë se bashkëshorti i saj m/kosovar në vazhdimësi është duke i shkaktuar dhunë ndaj saj. Viktimës i është ofruar trajtim mjekësor. I dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Fushë Kosovë / 01.04.2024 – 16:00. Më 02.04.2024 viktima f/kosovare ka njoftuar policinë se është sulmuar fizikisht nga bashkëshorti i saj  kosovar. Viktimës i është ofruar trajtim mjekësor. Në konsultim me prokurorin i dyshuari pas intervistimit dhe inicimit të rastit është liruar në procedurë të rregullt.

Gabrricë, Kaçanik / 02.04.2024 – 21:15. Ankuesja f/kosovare ka njoftuar policinë se ndaj saj ishte ushtruar dhunë nga bashkëshorti i saj i dyshuari m/kosovar. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa, i dyshuari është intervistuar dhe gjatë intervistimit i njëjti e ka pranuar se posedon në shtëpi një pistoletë që është sekuestruar. Në konsultim me prokurorin rasti procedohet me procedurë të rregullt.

Klinë / 02.04.2024 – 16:30. Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti pas një zënke të çastit që kishte pasur me bashkëshorten e tij f/kosovare e kishte sulmuar fizikisht atë. Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje. /Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Koloneli shqiptar në Estoni tregon hapat e mbetur për Kosovën për t'iu bashkuar NATO-s

Koloneli shqiptar në Estoni tregon hapat e mbetur për Kosovën për t'iu bashkuar NATO-s

Siguri
Maqedonci jep alarmin: Serbia ka vendosur tri brigada jo shumë larg kufirit me Kosovën

Maqedonci jep alarmin: Serbia ka vendosur tri brigada jo shumë larg kufirit me Kosovën

Siguri
Dështimi për t'u anëtarësuar në KiE, Von Cramon: Shpresoj të mos jetë shans i humbur përgjithmonë

Dështimi për t'u anëtarësuar në KiE, Von Cramon: Shpresoj të mos jetë shans i humbur përgjithmonë

Lajme
Kosova u bë anëtare e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, reagon Petkoviq

Kosova u bë anëtare e Asamblesë Parlamentare të NATO-s, reagon Petkoviq

Lajme
Në liqenin e Ujmanit vendosen tabelat me simbole të Kosovës

Në liqenin e Ujmanit vendosen tabelat me simbole të Kosovës

Lajme
Haradinaj: Kurti ka një zor të madh që u përball me deputetin

Haradinaj: Kurti ka një zor të madh që u përball me deputetin "me shurdhues"

Politikë
Kalo në kategori