Zendaya na transportoi në një planet tjetër në një seri fotosh të reja mahnitëse për W Magazine.

Drejtuar nga regjisori i filmit “Dune”, Denis Villeneuve, përhapja është pjesë e numrit të drejtorit të revistës dhe është frymëzuar nga peizazhi filmit.

Aktorja, 25 vjeçe, e cila luan në filmin epik fantastiko-shkencor së bashku me Timothee Chalamet, pozon në një seri pjesësh elegante të stilistëve në fotot e shkrepura nga Jack Davison, duke përfshirë kopertinën e revistës.

E veshur me një fustan të zi nga “Schiaparelli Haute Couture” me një kapëse rrethore vezulluese prej ari dhe rrathë krahësh, ylli i serialit “Euphoria” është një perëndeshë dielli që noton mes reve të fryra në foton mbresëlënëse të kopertinës.

Ylli i serialit "Euphoria", Sydney Sweeney debuton me ngjyrën e re të flokëve Ylli i serialit "Euphoria", Sydney Sweeney debuton me ngjyrën e re të flokëve

Villeneuve tha se ai mori frymëzim nga “The Man Who Fell to Earth” i David Bowie ndërsa drejtoi sesionin fotografik në Malibu, duke imagjinuar “një krijesë të pambrojtur që zbarkonte në planetin tonë, duke dashur të mësonte për njerëzimin dhe duke dëshmuar gjendjen e degjeneruar moralisht të botës dhe politikën tonë”.

Një nga pozimet e dalluara nga sesioni përfshin yllin e “The Greatest Showman” që pozon me një fustan të bardhë të tejdukshëm Maximilian me krahët e shtrirë, duke qëndruar mbi një rreze brenda një copë metali ari që rrotullohet.

Zendaya rrëshqet keq në hyrje të restorantit në Romë, 'shpëtohet' nga sigurimi i saj Zendaya rrëshqet keq në hyrje të restorantit në Romë, 'shpëtohet' nga sigurimi i saj

Në një foto tjetër, Zendaya vesh një bluzë me kapëse Courrèges nga koleksioni i stilistit të pranverës 2022.

Me sytë e saj të mbyllur dhe krahët e turbullt në lëvizje, Zendaya shfaqet në një ekstazë ëndërrimtare, duke kërcyer.

Zendaya vesh ‘fustanin merimangë’ për premierën e “Spider-Man: No Way Home” Zendaya vesh ‘fustanin merimangë’ për premierën e “Spider-Man: No Way Home”

E nominuara për 10 çmime Oscar këtë vit, duke përfshirë filmin më të mirë, “Dune” është vendosur në një planet të zymtë të quajtur Arrakis ku Fremenët, përfshirë personazhin e Zendaya, Chani Kynes, po luftojnë për mbijetesë.

“Njerëzit do të besojnë në Arrakis nëse besojnë në Zendayan”, tha Villeneuve. /Telegrafi/