LAJMI I FUNDIT:

Zelensky konfirmon se ukrainasit kanë nisur kundërsulmet ndaj rusëve

Zelensky konfirmon se ukrainasit kanë nisur kundërsulmet ndaj rusëve

Volodymyr Zelensky ka konfirmuar se ukrainasit po zhvillojnë operacione kundërsulmuese si dhe ato mbrojtëse ndaj forcave pushtuesve ruse.

Reklama

Por, ai nuk dha shumë detaje pasi presidenti ukrainas refuzoi të thoshte se në çfarë faze ishin kundërsulmet, raporton skynews.

Inteligjenca britanike: Ukraina thyen linjën e parë të mbrojtjes ruse
Lexo po ashtu Inteligjenca britanike: Ukraina thyen linjën e parë të mbrojtjes ruse

I pari i shtetit të Ukrainës këtë e deklaroi gjatë takimit me kryeministrin kanadez, Justin Trudeau, i cili pa paralajmërim po viziton sot Kievin.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme presidenti rus, Vladimir Putin ka pohuar se forcat ukrainase kanë filluar kundërsulmet e shumëpritura.

Tri synimet e para të ukrainasve përmes kundërsulmeve
Lexo po ashtu Tri synimet e para të ukrainasve përmes kundërsulmeve

Inteligjenca e Ministrisë së Mbrojtjes së Britanisë së Madhe, ka njoftuar se ushtria ukrainase ka rikthyer kontrollin e një pjese të qytetit të Bakhmutit.

Ndryshe, ushtria e Ukrainës ka raportuar se ka fituar terren “deri në 1.4 km” pranë Bakhmutit. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Polonia nuk do t’i dërgojë më armë Ukrainës, reagon Pentagoni

Amerika
Shkencëtarët kanë llogaritur se kur Toka mund të goditet nga një asteroid me fuqinë e 22 bombave atomike

Shkencëtarët kanë llogaritur se kur Toka mund të goditet nga një asteroid me fuqinë e 22 bombave atomike

Botë
Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Shefi i NATO-s thotë se dobësimi i Rusisë mund t'i lejojë SHBA-së të intensifikojë përpjekjet për t'iu kundërvënë Kinës

Botë

"Trupat e alienëve" të shfaqur në Kongresin meksikan dyshohet se janë të rreme

Amerika
Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Një i vdekur dhe dhjetëra të lënduar – pamje nga një aksident kur një autobus u përplas dhe rrëshqiti “poshtë një autostrade” në shtetin e Nju Jorkut

Amerika
Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Erdogan: Nëse është e nevojshme, Turqia mund të ndajë rrugën me BE-në

Turqia
Kalo në kategori